ابوالفضل خلیل پور شامگاه سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:  در راستای اجرای تبصره۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، ۸۵ مورد تغییرکاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی شامل دیوارکشی، بنای غیرمجاز و سکوی سیمانی در روستاهای حصارمهتر، انجم آباد و پیغمبر شهرستان رباط کریم تخریب و منجر به آزادسازی ۱۵هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان شد.
وی افزود: همچنین دراجرای احکام قضایی ۲ مورد از احکام قطعی در روستای انجم آباد با حضور رییس اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رباط کریم، نماینده حقوقی و برخی از کارکنان جهادکشاورزی ویگان محترم انتظامی۱۵۰مترمربع بنا قلع وقمع شد.
مدیر امور اراضی استان تهران همچنین از آزادسازی بیش از ۱۰ هزار متر مربعی در شهرستان ملارد خبر داد و گفت: ۸۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در روستاهای حصار طهماسب، سلمیان و لم آباد شهرستان ملارد صورت گرفته بود که همه این ساخت و سازها که عمدتا دیوار کشی بود تخریب شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ با آزادسازی این اراضی بیش از ۱۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی شهرستان ملارد به چرخه تولید محصولات کشاورزی بازگشت.

مدیر امور اراضی استان تهران با بیان اینکه تیم های گشت زنی برای حفاظت از اراضی کشاورزی بصورت شبانه روزی در آماده باش کامل هستند به کشاورزان توصیه کرد هر گونه ساخت و ساز در حریم اراضی کشاورزی ممنوع و تخلف محسوب می شود و برابر قانون با تغییر کاربری در اراضی کشاورزی برخورد می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.