رضا نگهبان روز سه‌شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان تهران مشترک با شهرستان ورامین گفت: دولت در شرایطی که کشور محدودیت‌های منابع مالی دارد، از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده، مبالغ چشمگیری را در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار داده و نباید این اعتبارات، صرف پرداخت حقوق مزایا شود.
وی اظهار داشت: انجام فعالیت های عمرانی و خدماتی در راستای رفاه حال مردم، اولویت شهرداران و دهیاران است و نباید از آن غافل شد.
نگهبان با اشاره لزوم اهمیت دادن به موضوع بازآفرینی شهری گفت: هدف اصلی از برگزاری ستاد بازآفرینی شهری پایدار، توانمندسازی مردم در محلات کمتر برخوردار است و تشکیل جلسات برای رسیدن به اهداف مطلوب در این حوزه میباشد تا مردم و جامعه هدف، از خدمات و امکانات شایسته برخوردار شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به این که یک‌پنجم بافت فرسوده کشور در ۴٢ شهر استان تهران واقع شده افزود: تا سال ۱۴۰۰، ۴۲ شهر و ۶۳ محله بافت فرسوده استان تهران شناسایی شده است.
وی گفت: مصوبات جلسات ستادبازآفرینی در شهرستان‌ها، به عنوان مصوبات جلسات استانی اطلاق می‌شود و دستگاه‌های متولی موظفند تا با عمل به وظایف سازمانی، با پرهیز از موازی‌کاری، هم جهت با یکدیگر حرکت کنند تا شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ستاد بازآفرینی باشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.