به گزارش ایرنا، سرهنگ علیرضا دلیری روز سه شنبه در مراسم قدردانی از نمونه های ترافیکی شرق استان تهران اظهار داشت: رانندگان شهرستان های شرق استان تهران با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و عمل به دستورات پلیس، باعث کاهش ۱۸ درصدی تصادفات در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شدند.
وی افزود: بیشترین تخلفات رخ داده در محورهای شهرستان های تحت پوشش فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران مربوط به سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم است.
وی اظهار داشت: رانندگان در شهرستان های ورامین، پیشوا و دماوند با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، به ترتیب بیشترین سهم را در کاهش تصادفات جاده ای داشته اند.
دلیری گفت: پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تلاش دارد تا با اقدامات فرهنگی، نظیر اجرای طرح همیار پلیس، از بروز تصادفات جاده ای بکاهد که دست یابی به اهداف این طرح ها، به همکاری مستقیم مردم بستگی دارد.
وی با اشاره به شعار امسال پلیس با عنوان " پلیس هوشمند، امین مردم" بر لزوم استفاده از فناوری های نوین در پیشگیری از بروز حوادث جاده ای تأکید کرد و افزود: همزمان با هفته ناجا، نخستین سامانه دوربین هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در شهرستان ورامین راه اندازی شده و تخلفات رانندگان به ویژه در حوزه سرعت غیر مجاز به صورت هوشمند ثبت می شود.
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: نصب سامانه های دوربین هوشمند در شهرستان های شرق استان تهران، به همکاری مسئولان این شهرستان های نیاز دارد تا با استقرار این سامانه ها، از بروز حوادث جاده ای کاسته شود.
در پایان این مراسم از راننده های نمونه که در طول یکسال گذشته قوانین رانندگی را به طور کامل رعایت کردند، قدردانی شد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه بر عهده دارد.
۱۱ تا ۱۷ مهر، هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
تهرام/۷۲۵۴//۶۱۳۹
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.