اخبار مرتبط

وزیر بهداشت گفت: ما درهای کشور را به روی تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی باز می کنیم اما در این مسیر به شخصی رانت و باج نمی دهیم.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه سعید نمکی وزیر بهداشت در بیست و دومین نمایشگاه ایران هلث که صبح امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، درباره حمایت از تولید داخل اظهار کرد: با توجه به مشغله های فراوان که امروز داشتم اما باز هم در این نمایشگاه حضور پیدا کردم. من از همان نخستین روزهای حضورم در وزارت بهداشت همواره از تولید داخل حمایت کرده ام و می‌کنم.

وی بیان کرد: کشورها برای اینکه توسعه یافته شوند باید از مسیر اتکا به تولید ملی عبور کنند، افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که صنعتی شدن با صنعت دار شدن متفاوت است، برخی کشورها توسعه یافته هستند اما این توسعه یافتگی به مدد تجهیزاتی که سایر کشورها تولید کرده اند، حاصل شده است.

وزیر بهداشت افزود: با توجه به شرایطی که دشمنان در این روزگار برای کشور ما فراهم کرده‌اند، ما در سخت ترین شرایط در سال های پس از انقلاب قرار گرفته ایم، ایران امروزه در برابر هجمه های اقتصادی گوناگون واقع شده است، با این وجود خوشبختانه نمی‌توان ایرانیان را به سادگی از پا درآورد.

نمکی با تقدیر از خدمات رئیس سابق سازمان غذا و دارو تاکید کرد: با وجود اینکه پیرصالحی یکی از بهترین و پاک‌ترین مدیران در سازمان غذا و دارو بود، اما ما متاسفانه نتوانستیم ساز و کارهای مناسب را در این سازمان فراهم کنیم، بنابراین تصمیم گرفتیم که با ساز و کاری جدید سازمان غذا و دارو را ساماندهی نو کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.