اخبار مرتبط

یدالله صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقداماتی را برخی سودجویان در بازار انجام می دهند که موجب التهاب قیمت ها می شود.
وی یادآورشد: این سودجویی مانند اقدامی است که در مورد خودروها انجام می گیرد و قیمت های اعلام شده، چندان مورد قبول نیست.
صادقی تاکید کرد: برخی افراد به وضعیت ملتهب بازار دامن می زنند و با رفتارهای سودجویانه خود و نشر شایعات بازار را از شرایط عادی خارج می کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: اکنون هیچ کمبودی بویژه در بخش کالاهای اساسی در بازار وجود ندارد و برخی کالاهای عمومی بیش از نیاز نیز یافت می شود.
وی اظهارداشت: برای جلوگیری از کمبود برخی کالاها در بازار به شکل سهمیه ای توزیع یا برای تقویب بازار از ظرفیت راهبردی تزریق می شود تا دسترسی مردم بخصوص در ماه مبارک رمضان بیشتر شود.
صادقی ادامه داد: در صورتی که التهابی در بازار ایجاد نشود، بازار شرایط عادی خود را طی می کند.

**خرید هیجانی نیازمند فرهنگ سازی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تجارت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره هجوم برخی از اقشار مردم برای خرید کالاهای بیشتر و انبار آنها گفت: اصلاح این رفتار نیازمند فرهنگ سازی است.
وی خاطرنشان کرد: این اطمینان باید به مردم داده شود که کالا به میزان کافی وجود دارد تا عجله ای برای خرید اضافه نداشته باشند و این موضوع را رعایت کنند.
صادقی اضافه کرد: همه مقصر این وضعیت مردم و هجوم برای خرید کالا نیستند و از سوی مسئولان و مقامات اجرایی نیز باید تمهیدات به نحوی اجرا شود که مردم از وجود کالا به میزان کافی اطمینان پیدا کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: گاه برخی شایعات نیز موجب هجوم مردم برای خرید بیشتر می شود که باید به آنان اعلام کرد به برخی شایعات و مباحثی که در شبکه های مجازی مطرح می شود توجه نکنند و آخرین اطلاعات و اخبار را از دستگاه های مسئول و تخصصی و نیز رسانه های رسمی دریافت کنند.

تهرام/3001/ 1008
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.