اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات آب شرب باقرشهر اظهار داشت: تیمی متشکل از کارشناسان اداره آب شهری، محیط زیست، شهرداری باقرشهر و پالایشگاه نفت تهران باید ظرف مدت سه ماه زمین مناسب در بالا دست پالایشگاه را خریداری و طی سه ماه نیز چاه عمیق حفر کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون آب شرب مصرفی باقرشهر از چاه های بالا دست شهرری و سد ماملو تامین می شود، عنوان کرد: استفاده از پنج چاه عمیق آب شرب در مواقع ضروری تا حفر چاه های جدید فقط با تایید آزمایشگاه شبکه بهداشت امکان پذیر است.
جمالی پور ادامه داد: پالایشگاه موظف است تمامی هزینه های آزمایشگاه و کاتالیزورهای خروجی چاه های آب را تامین و آب را در صورت آلودگی پاک کند.
وی تصریح کرد: پالایشگاه تهران نیز باید با همکاری اداره محیط زیست ری از روش های نوین و با استفاده از کارشناسان مجرب جلوی حرکت لکه نفتی موجود در سفره های زیرزمینی باقرشهر را بگیرد.
به گزارش ایرنا، هفتم مردادماه سال گذشته خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در گزارشی با عنوان «نشت نفت در مزارع جنوب پایتخت» به موضوع سرایت مواد نفتی به زمین های کشاورزی و منابع آب جنوب تهران پرداخت در پی این گزارش 2 حلقه چاه آب شرب باقرشهر در همان زمان مسدود و پنج چاه دیگر نیز به شدت مورد پایش قرار گرفت تا اینکه هم اکنون پالایشگاه موظف شد پنج چاه در مناطق بالا دست حفر کند.
باقرشهر با مساحت 500 هکتار یکی از شهرهای کلان شهر تهران است که در محور ارتباطی تهران ـ قم و در حوزه سرزمینی شهرستان ری واقع شده است.
3218/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.