اخبار مرتبط

بابک صابونی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دو منزل مسکونی در منطقه میگون دچار آبگرفتگی شدند که به دلیل عدم سکونت ساکنان خسارت جانی در پی نداشت.
وی گفت: بیشتر معابر بخش رودبار قصران به دلیل مجاورت با رودخانه ها دچار آبگرفتگی جزئی شده اند که البته تاکنون حادثه آفرین نبوده و خطری اهالی را تهدید نمی کند.
این مقام مسئول با اشاره به شایعاتی مبنی بر وقوع سیلاب که در برخی رسانه ها منتشر می شود تاکید کرد: شرایط طبیعی نیست اما بحرانی هم وجود ندارد؛ با وجود بارش شدید باران از روز گذشته تاکنون حادثه ای جدی و جبران ناپذیر در سطح شهرستان شمیرانات رخ نداده است.
صابونی ضمن بیان اینکه در صورت بروز حوادث بی شک اطلاع رسانی خواهد شد ادامه داد: اگر اتفاقی رخ دهد جهت درخواست کمک، همکاری مردم و ممانعت از ورود آنها اعلام می کنیم لذا خواهشمندیم شهروندان به شایعات منتشر شده توجه نکرده و آرامش خود را حفظ کنند.
مسعود کرمزاده، شهردار اوشان، فشم، میگون نیز ضمن تکذیب رانش راه ها و سقوط تیر برق در میگون به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از تیر برق های منطقه مذکور کمی کج شده که هیچ خطری حتی قطعی برق را در پی نداشت.
سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز با اشاره به اینکه تمامی مدیران و مسئولان شهرستان در محل خدمت خود حضور دارند و نیروهای خدماتی و امدادی آماده باش هستند افزود: فعلاً خطری شهروندان را تهدید نمی کند اما مسافران باید از سفرهای غیر ضروری به شمیرانات به ویژه عبور از گردنه قوچک و ورود به بخش های لواسانات و رودبار قصران جداً خودداری کنند.
به گزارش ایرنا با آغاز بارش مستمر و شدید باران در سطح شهرستان شمیرانات برخی از رسانه های محلی با انتشار مطالب کذب و عکس هایی از حوادث گذشته در شهرستان از قبیل سیلاب، ریزش سنگ های بزرگ، رانش زمین و ... موجب ایجاد ترس و نگرانی میان شهروندان شده اند.
شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران و دو بخش رودبار قصران و لواسانات با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.