اخبار مرتبط

سید ناصر موسوی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 120 کلاس درس در سطح شهرستان ری برای اسکان مسافران نوروزی و زائران حرم عبدالعظیم(ع) آماده شد.
وی ادامه داد: 70 کلاس درس با امکانات رفاهی مناسب در هفت مدرسه آموزش و پرورش ناحیه 2 و 26 کلاس درس به همراه 14 سوئیت ویژه در آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان ری در خدمت مسافران نوروزی خواهد بود.
موسوی عنوان کرد: همچنین پنج کلاس درس در آموزش و پرورش بخش کهریزک و پنج کلاس نیز در مدارس بخش حسن آباد فشافویه آماده خدمات به مسافران است.

** 12 پایگاه امداد نجات نوروزی در جنوب تهران فعال است
معاون فرماندار ری در ادامه به خدمات ویژه فرمانداری در محورهای مواصلاتی جنوب پایتخت اشاره کرد و افزود: سه پایگاه اورژانس در محور امام رضا(ع)، چهار پایگاه در محور تهران ـ قم و یک پایگاه نیز در محور ری ـ ورامین دایر خواهد شد.
وی با بیان اینکه اتوبان تهران ـ قم یکی از محورهای پرتردد مسافران نوروزی است، ابراز کرد: هلال احمر شهرستان نیز چهار پایگاه امداد و نجات در این محور پر تردد جنوب پایتخت در جهت کمک به مسافران نوروزی دایر خواهد کرد.
موسوی اضافه کرد: یدک کش های امدادی نیز امسال زیر نظر اداره صنعت، معدن و تجارت در خدمت مسافران نوروزی خواهد بود.

** آماده باش 12 ایستگاه آتش نشانی در شهرستان ری
معاون امور عمرانی فرمانداری ری در بخش دیگر سخنان خود به آماده باش 12 ایستگاه آتش نشانی طی ایام نوروز در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: این ایستگاه ها با هدف ارائه خدمات امدادی مورد نیاز در راستای حفظ ایمنی شهروندان و گردشگران به صورت 24 ساعته در آماده باش است.
وی یادآور شد: ایستگاه نوروزی آتش نشانی نیز در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران در ابتدای اتوبان قم ـ تهران و محور امام رضا(ع) ایجاد و نیروهای عملیاتی و امدادی سازمان در آنها مستقر می شوند.

** 6 کانکس اطلاع رسانی نوروزی در شهرری برپا می شود
موسوی در ادامه با اشاره به اینکه شهرری با قدمت چند هزار ساله خود همه ساله پذیرای مسافران نوروزی و زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) است، گفت: امسال 6 کانکس اطلاع رسانی در میادین هادی ساعی، شهرری، سلمان فارسی، معلم و ضلع شرقی و جنوبی حرم برای اطلاع رسانی از مناطق گردشگری و اماکن زیارتی شهرری برپا می شود.
وی با بیان اینکه ساعت کار اتوبوس های شرکت واحد در ایام نوروز تا ساعت 22.30 دقیقه اضافه می شود، یادآور شد: تورهای ری گردی با هدف آشنایی هرچه بیشتر مسافران نوروزی با این شهر تاریخی طی ایام نوروز در سطح شهرری به صورت رایگان دایر خواهد شد.
موسوی در بخش دیگر سخنان خود به برنامه های ستادهای استقبال از بهار شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها اشاره کرد و افزود: گل آرایی شهرها و روستاها، لکه گیری آسفالت معابر، پاکیزگی سرویس های بهداشتی و نظارت دقیق بر کرایه تاکسی های درون و برون شهری از مهمترین وظایف ستادهای استقبال از بهار خواهد است.
وی تصریح کرد: شهرداری های موظف هستند از 15 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه به هیچ عنوان مجوز حفاری و لکه گیری در معابر شهری را صادر نکنند.
موسوی در ادامه به تشکیل گشت های مشترک شبکه بهداشت، اماکن، تعزیرات حکومتی، اداره صنعت معدن و تجارت، اداره دامپزشکی، میراث فرهنگی، شرکت پخش فرآورده های نفتی و معاونت عمرانی و اداره بازرسی فرمانداری ویژه شهرستان ری در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: این گشت های مشترک با هرگونه تخلف در ایام نوروز به شدت برخورد خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با 198 جاذبه تاریخی و گردشگری که 34 اثر آن به ثبت ملی رسیده ، به عنوان یک قطب گردشگری در کشور محسوب می شود، شهرری به عنوان مرکز این شهرستان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و جهان محسوب می شود که جلوه هایی از زندگی اقوام آریایی و پیشینه سه هزار ساله قبل از میلاد مسیح را بر تارک افتخارات تاریخی خود دارد.
وجود حرمین مطهر عبدالعظیم (ع) و امام خمینی(ره)، دسترسی مناسب با توجه به عبور کمربندی تهران(آزادگان) از شمال و نیز وجود ایستگاه های فعال مترو و امکان ارتباط سریع با مرکز تهران و سایر نقاط اصلی آن نیز از ویژگی های مطلوب شهرری است که موجب حضور مسافران نوروزی در این شهر جنوبی تهران می شود.
/6003/3218
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.