اخبار مرتبط

محمد عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه 290 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از ابتدای سالجاری تاکنون به سیستم آبیاری تحت فشار تجهیز شده است، اظهار داشت: کم آبی اصلی ترین معضل صنعت کشاورزی در جنوب تهران محسوب می شود و این روند را کند کرده است.
وی افزود: تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار شامل آبیاری قطره ای، کم فشار و نواری موجب بهره وری 50 درصدی در منابع آب می شود.
وی با اشاره به اینکه 65 درصد هزینه های تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری نوین را دولت به صورت بلاعوض پرداخت می کند، گفت: کشاورزان باید از این فرصت ایجاد شده توسط نظام اسلامی در جهت تجهیز مزارع خود استفاده کنند.
ریئس اداره جهاد کشاورزی ری عنوان کرد: سیستم های نوین آبیاری موجب افزایش راندمان، کاهش هدر رفت آب، جلوگیری از تبخیر آب و کاهش هزینه های تولیدات کشاورزی می شود.
وی با بیان اینکه آبیاری بارانی مناسب اراضی علوفه است، اظهار کرد: سیستم آبیاری بارانی به دلیل وجود بادهای گرم و تبخیر میزان قابل توجه آب حین آبیاری در شهرستان ری مقرون به صرفه نیست و کشاروزان از روش های جدید استفاده کنند.
شهرستان ری با 11 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی ، سالانه در حدود 850 هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.
این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران دارد.
3218/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.