رژیم اشغالگر در 24 ساعت گذشته 3 جنایت در نوار غزه مرتکب شد که طی آن 25 فلسطینی به شهادت رسیدند و 80 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین در غزه آخرین آمار شهدای حملات 256 روزه رژیم اسرائیل را 37 هزار و 372 نفر اعلام کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم اشغالگر در 24 ساعت گذشته 3 جنایت در نوار غزه مرتکب شد که طی آن 25 فلسطینی به شهادت رسیدند و 80 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، شمار شهدای حملات رژیم اشغالکر به غزه به 37 هزار و 372 نفر و شمار مجروحان نیز به 85 هزار و 452 نفر افزایش یافته است.

در این بیانیه با اشاره به وجود اجساد زیر آوارها و کنار جاده‌ها تصریح شد که تیم‌های پزشکی و مسئولان دفاع مدنی به‌دلیل ممانعت نیروهای رژیم اشغالگر نمی‌توانند به اجساد برسند.

 

حدود 1 میلیون فلسطینی در نتیجه تشدید حملات اسرائیل به رفح بار دیگر به زور آواره شدند

کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت که حدود یک میلیون آواره فلسطینی از زمان تشدید حملات رژیم اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه در آغاز ماه مه گذشته، دوباره مجبور به فرار شده‌اند.

فولکر تورک، کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد طی سخنانی در مراسم افتتاحیه پنجاه و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که امروز در ژنو آغاز شد، اظهارداشت: «در نتیجه حملات شدید اسرائیل به نوار غزه که از 7 اکتبر 2023 ادامه دارد، بیش از 120 هزار نفر کشته یا زخمی شده‌اند که اکثر آنها زن و کودک هستند. از زمانی که حملات اسرائیل به شهر رفح در جنوب نوار غزه در اوایل مه شدت گرفت، تقریبا یک میلیون فلسطینی وادار به ترک شهر خود شده‌اند. فعالیت‌های توزیع و دسترسی به کمک‌های بشردوستانه دشوارتر شد».

تورک با اشاره به وخامت شرایط در قدس شرقی و کرانه باختری اشغالی اظهار داشت: از اکتبر 2023 تا به حال 528 فلسطینی از جمله 133 کودک توسط نظامیان اسرائیل یا شهرک‌نشینان یهودی کشته شده‌اند.

کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: حملات وحشیانه اسرائیل به غزه منجر به رنج عمیق و ویرانی گسترده می‌شود. ممانعت خودسرانه از ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه ادامه دارد. اسرائیل هزاران فلسطینی را به‌طور خودسرانه دستگیر می‌کند. باید به این پایان داده شود.

او تاکید کرد: باید به اشغالگری اسرائیل پایان داده و از پاسخگویی اطمینان حاصل شود و راه‌حل دو کشوری که توسط جامعه بین‌المللی پذیرفته شد، اجرایی شود.

تورک ضمن ابراز نگرانی از تشدید تنش بین اسرائیل و لبنان اعلام کرد که در این کشور 401 نفر از جمله روزنامه‌نگاران و پرسنل بهداشتی کشته شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به‌دلیل درگیری‌ها در لبنان 90 هزار نفر و در سرزمین های اشغالی نیز 60 نفر مجبور به ترک محل اقامت خود شده‌اند، گفت: فراخوان خود را مبنی بر پایان درگیری‌ها و اتخاذ هرگونه اقدام احتیاطی ممکن توسط بازیگران تاثیرگذار برای جلوگیری از بروز یک جنگ همه‌جانبه تکرار می‌کنم.

 

برخی خانواده های فلسطینی در جنگ غزه به طور کامل نابود شده اند

 

 

به گزارش العالم، طبق آخرین نتایج تحقیقات خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، برخی خانواده های فلسطینی به طور کامل نابود شده اند حتی از برخی خانواده ها 4 نسل از بین رفته اند.

خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" گزارش داد که در حملات بی سابقه رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، برخی خانواده ها به طور کامل نابود شده اند.

در این گزارش آمده است از اکتبر تا دسامبر 2023، دست کم در 60 خانواده فلسطینی از هر خانواده حدود 25 نفر به شهادت رسیده اند و این مقطع یک ماهه، خونین ترین مقطع زمانی از جنگی است که اکنون وارد نهمین ماه خود شده است.

نتایجی که در این گزارش ثبت شده اند حکایت از آن دارند که از برخی خانواده ها حتی یک نفر هم باقی نمانده است که آمار شهدا را ثبت کند و هزاران (خانواده) هم هستند که نمی توانند آمار دقیقی از همه شهدای خود ارائه دهند چون بسیاری از قربانیان آنها هنوز زیر آوار هستنند.

این خبرگزاری در گزارش به تحلیل 10 نمونه از حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی – از 7 اکتبر تا 24 دسامبر 2023- که از وحشیانه ترین و خونین ترین جنایات این رژیم بوده اند، پرداخته است. در این حملات بیش از 500 نفر به شهادت رسیده اند.

در این میان، بیشترین آمار شهدا مربوط به یک خانواده مغربی است که در آن در یک بار حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی در دسامبر 2023 بیش از 70 نفر از این خانواده به شهادت رسیدند. در حمله دیگری به خانواده ابو النجا در اکتبر 2023، 50 تن از این خانواده به شهادت رسیدند. طبق این گزارش در حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به یک مسجد دست کم 44 نفر از اعضای خانواده "دغمش" شهید شدند و به این ترتیب آمار کلی شهدا بعد از چند هفته به 100 نفر رسید. در اوایل بهار هم بیش از 80 نفر از اعضای خانواده "ابو القمصان" به شهادت رسیدند.

نتایج تحقیقات انجام شده توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس، نشان می دهد که حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی عمدتا به ساختمان‌های مسکونی، خانه‌ها و پناهگاه‌هایی بوده است که والدین، فرزندان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برای ایمنی در کنار هم جمع شده بودند. در هیچ موردی یک هدف نظامی آشکار یا هشدار مستقیم به کسانی که در داخل بودند، وجود نداشت. یک خانواده، در مجموع حداقل ۲۷۰ عضو خود را از دست داده است.

این خبرگزاری درباره تأثیر این آمار و ارقام بر آینده فلسطین گفته است "مرگ چند خانواده فلسطینی، تأثیرهای خود را بر نسل های بعد برجای خواهد گذاشت".

طبق اعلام وزارت بهداشت غزه شمار شهدای جنگ تا این لحظه به ۳۷ هزار و ۳۴۷ نفر و شمار مجروحان نیز به ۸۵ هزار و ۳۷۲ نفر رسیده است. بیش از ۷۰ درصد شهدای جنگ زن و کودک هستند. هنوز بیش از ۱۰ هزار نفر نیز مفقود و زیر آوار هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.