وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای جنایت هولناک اردوگاه النصیرات در مرکز غزه به 274 شهید افزایش یافت.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای جنایت هولناک اردوگاه النصیرات در مرکز غزه به 274 شهید افزایش یافت.

شمار زخمی های این جنایت نیز به 698 نفر رسید که حالی برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

روز گذشته وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که در جنایتی که رژیم اشغالگر در اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه مرتکب شد تا کنون ۲۱۰ فلسطینی که بیشتر آنها زن و کودک هستند به شهادت رسیدند و ۴۰۰ فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

رژیم اشغالگر همزمان با ادعایش مبنی بر برگرداندن 4 اسیر به شکل زنده به سرزمین های اشغالی یک جنایت تمام عیاری در غزه مرتکب شد.

وبسایت  آکسیوس آمریکا نیز به نقل از یک مسئول در دولت آمریکا اعلام کرد که هسته نظامی آمریکایی موسوم به «هسته گروگان ها» در سرزمین های اشغالی به بازگرداندن چهار اسیر اسرائیلی در عملیاتی که ارتش اسرائیل در النصیرات در مرکز غزه انجام داد کمک کرده است.

برخی منابع نیز از استفاده از اسکله آمریکایی در غزه در این عملیات خونین خبر دادند که آمریکا این خبر را تکذیب کرد.

در همین  حال، یک منبع اسرائیلی گفت که ارتش موفق نشد یک بالگرد را به نزدیکی مکان بازگرداندن اسیران وارد کند و از نیروهای تقویتی بیشتر کمک گرفت.

یک منبع دیگر اسرائیلی نیز گفت که نیروهای مقاومت فلسطین خودرویی که اسیران سوار آن شده بودند را تعقیب کردند و به سمت آن آتش گشودند و آن را مورد اصابت قرار داده و از کار انداختند.

روزنامه یدیعوت آحارنوت گزارش داد که در جریان عملیات بازگرداندن 4 اسیر اسرائیلی در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه یک فرمانده ارتش عضو یگان الیمام اسرائیل کشته شد.

هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که نیروهای اشغالگر عملیات کشتار جمعی در النصیرات و مناطق مرکزی غزه مرتکب شد که در نتیجه آن ده ها فلسطینی شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

منابع خبری از تداوم درگیری‌های شدید در مناطق مختلف باریکه غزه بویژه اردوگاه النصیرات در مرکز غزه و حملات مقاومت فلسطین به نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند.

 درگیری‌های شدیدی میان مبارزان مقاومت و نیروهای اشغالگر در شرق شهر دیرالبلح واقع در مرکز باریکه غزه رخ داده است.

منابع خبری گزارش دادند که صدای انفجاری‌های شدید و ‌تیراندازی در این منطقه به گوش می‌رسد.

بنابر این گزارش نیروهای مقاومت فلسطین نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شمال اردوگاه جدید النصیرات را هدف قرار دادند.

در همین حال خبرهای حاکی است که یک گروه از نظامیان ویژه رژیم صهیونیستی، هنگام ورود مخفیانه به اردوگاه النصیرات از سوی نیروهای مقاومت شناسایی شدند. نیروهای مقاومت نیز به مقابله با آنان پرداختند و پس از شناسایی آنها، ارتش رژیم صهیونیستی به صورت دیوانه وار اقدام به بمباران و موشکباران منطقه از طریق زمین، هوا و دریا کرد که به شهید و زخمی شدن شمار زیادی ازغیرنظامیان فلسطینی منجر شد.

تصاویری از لحظه بمباران زمینی، هوایی و دریایی وحشیانه اردوگاه النصیرات در مرکز باریکه غزه توسط ارتش اشغالگر صهیونیستی را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

نظامیان رژیم صهیونیستی هم اکنون مناطق مختلف اردوگاه النصیرات را محاصره کرده و هنوز پیکرهای شمار زیادی از شهدا و زخمی ها در معابر این منطقه بر زمین مانده است و امکان دسترسی به آن ها وجود ندارد.

برخی از منابع فلسطینی گزارش دادند که هدف نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی از نفوذ به اردوگاه النصیرات، ورود به منزلی بوده است که احتمال داده بودند تعدادی از اسیران صهیونیست در آنجا نگهداری می شدند.

همچنین سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که تجمع نظامیان صهیونیست در خیابان الباطون واقع در شرق دیرالبلح را هدف حملات راکتی قرار داده است.

از سوی دیگر، درگیری‌های شدیدی در محوطه بیمارستان العوده بین مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی رخ داده است.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز اعلام کرد که چند نیروی مهندسی ارتش رژیم صهیونیستی را در یک تله انفجاری در شرق شهر رفح در جنوب باریکه غزه گیر انداخته و از پادر آورده و یا زخمی کرده است.

 

واکنش قسام

سخنگوی گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» تاکید کرد که «اقدام رژیم صهیونیستی در منطقه النصیرات در وسط نوار غزه یک جنایت جنگی ترکیبی بود و اولین طرفی که از آن متضرر شد، خود اسرای این رژیم بودند.»

 ابوعبیده شامگاه امروز شنبه تصریح کرد که «ارتش صهیونیستی با ارتکاب جنایت های هولناک توانست تعدادی از اسرای خود را آزاد کند، اما در عین حال، برخی دیگر از آنها را در جریان این عملیات کشت.»

وی هشدار داد که این عملیات خطر بزرگی برای اسرای رژیم صهیونیستی است و بر روی شرایط و سلامتی آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

 

بیانیه جنبش حماس

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتش تروریستی رژیم صهیونیستی در جنایتی وحشیانه که نشانگر ماهیت فاشیستی و جنایتکارانه و رفتار به دور از ارزش های تمدنی و انسانی است، دست به جنایت هولناک علیه شهروندان بی گناه فلسطینی ساکن اردوگاه آوارگان النصیرات و دیگر مناطق استان مرکزی غزه زد که منجر به شهادت و زخمی شدن صدها نفر از آنها و تخریب محله های مسکونی در ادامه وحشیگری ها و نسل کشی های این رژیم علیه ملت فلسطین در باریکه غزه شد.

ادعای ارتش نازی صهیونیستی مبنی بر آزادی تعدادی از اسرای خود در غزه پس از گذشت 8 ماه از آغاز تجاوز بی وقفه که در جریان آن از تمامی تجهیزات نظامی، امنیتی و فنی استفاده شده است و ارتش صهیونیستی دست به هر گونه جنایت، نسل کشی، محاصره و تحمیل گرسنگی به ملت فلسطین زده است، از شکست راهبردی آن در باریکه غزه کم نخواهد کرد. 

مقاومت قهرمان ما همچنان شمار زیادی از نظامیان اسیر را در قبضه خود دارد و همان طور که در جریان عملیات گروگان گیری اخیر در اردوگاه جبالیا در اواخر ماه گذشته ثابت کرد، می تواند شمار نظامیان صهیونیست اسیر خود را افزایش دهد.

مقاومت قهرمان ما و ملت صبور فلسطین زیباترین رشادت ها را در نبرد مقابله با تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی مورد حمایت گروه های شرارت و تجاوز رقم زده و مسئولیت تداوم این راه و به چالش کشیدن دشمن صهیونیستی تا اخراج و به شکست کشیدن اهداف آن را به دوش کشیده اند و در این راستا، ما به دلیرمردان و مبارزان شجاع خود که امروز با نظامیان متجاوز صهیونیستی درگیر شده و چندین ساعت با آنها در اردوگاه النصیرات و استان مرکزی غزه مبارزه کرده و به نظامیان و افسران تروریست رژیم قاتل زنان و کودکان ضربات متعددی وارد کردند، درود می فرستیم.

ما تاکید می کنیم که اذعان رسانه های آمریکایی و عبری به مشارکت آمریکا در عملیات جنایتکارانه امروز بار دیگر ثابت می کند که دولت آمریکا به طور کامل از جنایت های جنگی که در نوار غزه صورت می گیرند، حمایت می کند و حتی در آن ها مشارکت دارد و مواضع ادعایی آن درباره اوضاع انسانی و ابراز دلسوزی نسبت به جان شهروندان فلسطینی دروغی بیش نیست.

ما از ملت های عربی و اسلامی و آزاد اندیشان جهان می خواهیم که فشارها و تحرکات خود در راستای محکومیت تجاوزات و نسل کشی ها در غزه را افزایش دهند و از جامعه بین المللی و سازمان ملل نیز می خواهیم موضعی راستین در قبال این جنایت های بی وقفه که عرق شرم بر جبین انسانیت جاری می کند و جهانیان تصاویر و صداهای مربوط به این جنایت ها را می بینند و می شنوند، اتخاذ کنند و ضمن تلاش برای متوقف کردن این جنایت ها، مرتکبان آنها را به دست عدالت بسپارند تا به خاطر جنایت ها و کشتار بی رحمانه کودکان و غیرنظامیان محاکمه شوند.

 

جنبش مقاومت اسلامی «حماس»

شنبه 2 ذی الحجه 1445 هـ ق

برابر با 8 ژوئن 2024م

  

 

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی اردوگاه النصیرات
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.