وزارت بهداشت غزه روز جمعه اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 71 نفر شهید و 112 نفر زخمی شدند. به گفته این مقامات دو حمله اسرائیل به حومه شجاعیه در شرق شهر غزه 17 کشته برجای گذاشت، در حالی که حمله هوایی اسرائیل به خانه ای در اردوگاه آوارگان مغازی در مرکز نوار غزه هشت نفر را به شهادت رساند.

به گزارش جماران،  مقامات فلسطینی و ارتش  رژیم اسرائیل اعلام کردند که اسرائیل به بمباران هوایی و زمینی خود بر نوار غزه ادامه داده و ده‌ها فلسطینی دیگر را به شهادت رسانده است. الجزیره در گزارشی در این باره می نویسد:  وزارت بهداشت غزه روز جمعه اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 71 نفر کشته و 112 نفر زخمی شدند. به گفته این مقامات دو حمله اسرائیل به حومه شجاعیه در شرق شهر غزه 17 کشته برجای گذاشت، در حالی که حمله هوایی اسرائیل به خانه ای در اردوگاه آوارگان مغازی در مرکز نوار غزه هشت نفر را کشت.

دفتر رسانه های دولتی غزه اعلام کرد که حداقل 10 پلیس که وظیفه تامین کمک به آوارگان شمال غزه را بر عهده داشتند، در میان کشته شدگان در شجاعیه بودند.

ارتش رژیم اسرائیل مدعی شده است که نیروهایش به عملیات خود در اطراف مجتمع پزشکی الشفاء ادامه دادند و طی روز گذشته تعدادی از افراد مسلح را کشتند. الشفا، بزرگترین بیمارستان غزه قبل از جنگ، یکی از معدود مراکز درمانی بود که حتی تا حدی قبل از جنگ در شمال غزه فعال بود. همچنین محل اسکان غیرنظامیان آواره بوده است.

در بیانیه اسرائیل همچنین ادعا شده است که نیروهای این رژیم حملاتی را در مناطق مرکزی و جنوبی نوار محاصره شده از جمله خان یونس و الکراره انجام دادند، جایی که سربازان با مردان مسلح فلسطینی قبل از کشتن آنها درگیر شده بودند.

شاخه مسلح حماس گفت مبارزان این گروه نیروهای اسرائیلی را در نزدیکی بیمارستان ناصر در خان یونس، یکی از دو بیمارستان شهر که برای چند روز توسط سربازان اسرائیلی محاصره شده بود، هدف قرار دادند. در منتهی الیه جنوب نوار غزه، اسرائیل به بمباران خود در رفح، آخرین پناهگاه فلسطینی ها که بیش از نیمی از جمعیت 2.3 میلیون نفری غزه در آن پناه گرفته اند، ادامه داد. حمله هوایی به یک خانه در اواخر روز پنجشنبه 12 فلسطینی را به شهادت رساند.

براساس آخرین آمار منتشر شده، بیش از 32623 فلسطینی از آغاز جنگ در 7 اکتبر توسط نیروهای اسرائیلی در غزه به شهادت رسیده اند.

جنگ غزه 2023

 

جنگ غزه 2023

 

جنگ غزه 2023

 

جنگ غزه 2023

 

جنگ غزه 2023

 

جنگ غزه 2023

جنگ غزه 2023

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.