شمار شهدای جنگ غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 32 هزار و 623 شهید رسید.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد شمار شهدای جنگ غزه از هفتم اکتبر تا کنون به  32 هزار و 623 شهید رسید.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حملات رژیم اسرائیل به این منطقه طی 24 ساعت گذشته 71 فلسطینی شهید و 112 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

براساس این بیانیه، شمارشهدای حملات رژیم اسرائیل به غزه به 32 هزار و 623 نفر و شمار مجروحان نیز به 75 هزار و 92 نفر افزایش یافته است.

در این بیانیه با اشاره به وجود اجساد زیر آوارها و کنار جاده‌ها تصریح شد که تیم‌های پزشکی و مسئولان دفاع مدنی به‌دلیل ممانعت نیروهای اسرائیلی نمی‌توانند به اجساد برسند.

در همین حال، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (UNRWA) روز جمعه اعلام کرد صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) کشته شدن 13750 کودک از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را تایید کرده است.

آنروا در گزارشی اعلام کرد یونیسف تنها چند ساعت پس از صدور قطعنامه شورای امنیت در شامگاه دوشنبه گذشته که خواستار آتش بس در غزه شده بود، به گزارش های مربوط به مرگ حدود ده کودک اشاره کرد.

این آژانس سازمان ملل افزود: نیروهای اسرائیلی علیرغم صدور این قطعنامه به عملیات نظامی خود در سراسر نوار غزه به ویژه در محله الرمال در نزدیکی مرکز پزشکی الشفا در شهر غزه در مرکز خان یونس در جنوب غزه و در مجاورت بیمارستان الامل و ناصر در خان یونس نیز ادامه می‌دهند..

شورای امنیت سازمان ملل دوشنبه گذشته، پیش نویس قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن خواستار آتش بس فوری در نوار غزه در ماه رمضان شد، مشروط بر اینکه این آتش بس دائمی و شامل آزادی همه اسرا باشد.

شورای امنیت با اکثریت 14 رای به پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط اعضای منتخب شورا و مورد حمایت گروه عربی رای مثبت داد در حالی که امریکا از رای دادن خودداری کرد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.