شمار شهدای حمله وحشیانه اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر سال 2023 تا کنون به 31هزار و 272 شهید رسید.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای حمله وحشیانه اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر سال 2023 تا کنون به 31هزار و 272 شهید  رسید.

همچنین شمار زخمی های این حمله وحشیانه در همین مدت به 73هزار و 24 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت نوار غزه تأکید کرد که رژیم اشغالگر در 24 ساعت گذشته 10 جنایت مرتکب شد که در پی آن 88 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و 135 شهروند دیگر زخمی شدند.

سازمان ملل نیز اعلام کرد که رژیم اسرائیل یک قوم را ریشه‌کن می‌کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره فلسطین اعلام کرد که اسرائیل با قتل کودکان در غزه یک قوم را ریشه‌کن می‌کند.

فرانچسکا آلبانزه، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره فلسطین طی پیامی در ایکس اعلام کرد: اسرائیل (با قتل کودکان در غزه) یک قوم را ریشه‌کن می‌کند.

آلبانزه به توضیحات فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک «اونروا» مبنی بر اینکه تعداد کودکان کشته‌شده توسط رژیم اسرائیل در غزه طی 5 ماه، بیشتر از تعداد کودکان کشته‌شده در جنگ‌ها در سراسر جهان طی 4 سال گذشته است، اشاره کرده و افزود: این قتل‌عام در منطقه‌ای به وسعت ایالت فیلادلفیا در آمریکا صورت گرفته است.

در تحولی دیگر، یک مقام مصری از طرح آمریکا برای توقف یک تا ۲  هفته ای جنگ غزه در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش سما الاخباریه، ضیاء رشوان از مقامات ارشد امنیتی مصر گفت: طرحی از سوی آمریکا ارایه شده که بر اساس آن آتش بس یک الی دو هفته ای در غزه برقرار می شود اما شرط های آن با آتش بس نخست متفاوت است.

به گفته وی این طرح آتش بس با عقب نشینی کامل نیروهای اسراییلی از باریکه غزه همراه نخواهد بود.

رشوان که در یک مصاحبه تلویزیونی سخن می گفت، افزود: در طول مدت توقف جنگ جلسات و مذاکرات مداوم برای رسیدن به پیش نویس نهایی آتش بس ادامه می یابد.

این مسوول ارشد امنیتی مصر به وخامت اوضاع انسانی در کرانه باختری فلسطین هم اشاره کرد و گفت: ما در ماه رمضان هستیم و وضع کرانه باختری در نتیجه حملات تجاوزگرانه نیروهای اشغالگر وخیم تر می شود بنابراین طرح توقف موقت جنگ می تواند قرینه ای برای آتش بس در ماه رمضان باشد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.