نیکی هیلی؛ نامزد حزب جمهوری خواه و رقیب ترامپ در انتخابات حزبی در چند روز اخیر به فشارها از سوی حزب جمهوری خواه و همچنین طرفداران دونالد ترامپ واکنش نشان داده و می‌گوید که قصد ندارد از رقابت حزبی خود با ترامپ صرف نظر کند.

به گزارش جماران؛ در حالی که تنها دو روز تا انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی باقی مانده است، نیکی هیلی؛ نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا، از ایالت کارولینای جنوبی، روز سه شنبه با کسانی که از او می خواستند مبارزات انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درآورند، مخالفت کرد و متعهد شد که بدون توجه به نتیجه ایالت خود، در رقابت باقی بماند.

هیلی در جریان یک سخنرانی در کمپین انتخاباتی در گرین‌ویل واقع در ایالت کالیفرنیا گفت: «کارولینای جنوبی شنبه رای خواهد داد، اما روز یکشنبه من همچنان برای ریاست‌جمهوری کاندیدا خواهم شد. من جایی نمی‌روم.» او افزود: «ترک تحصیل راه آسانی خواهد بود اما من مسیر آسان را انتخاب نمی‌کنم.»

این اظهارات هیلی در حالی است که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او با اختلاف زیادی در کارولینای جنوبی از دونالد ترامپ؛ رییس‌جمهور سابق آمریکا عقب مانده است و پس از شکست‌های کلیدی در «آیووا» و «نیوهمپشایر» بر کمپین انتخاباتی‌ خود فشار می‌آورد.

نظرسنجی «یو اس ای تودی» در دانشگاه سافولک که روز سه شنبه منتشر شد، نشان داد که هیلی با 28 امتیاز از ترامپ در ایالت عقب‌تر است.

هیلی؛ فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر آمریکا در سازمان ملل در دوران ریاست جمهوری ترامپ، در سخنرانی خود، رقابت خود با ترامپ را با داستان مبارزه حضرت داود و جالوت در کتاب مقدس مقایسه کرد و این تصور را رد کرد که او برای معاونت ریاست جمهوری رقابت می‌کند یا زمینه را برای آینده فراهم می‌کند. به نظر میرسد در حال حاضر هیلی  بیشتر در حال دفاع از خود باشد تا رقاب انتخاباتی. او در گفتگو با خبرنگاران در روز سه‌شنبه (21 فوریه) گفت: «اگر به دلایل ساختگی شرکت می‌کردم، مدت‌ها پیش انصراف داده بودم. بقیه هم حزبی‌ها قبلا این کار را انجام دادند؛ اما من هنوز اینجا هستم

در هفته‌های اخیر، هیلی انتقادات خود از ترامپ را تشدید کرده و به دنبال جلب نظر رای‌دهندگان جمهوری‌خواه است که از رییس‌جمهور سابق خسته شده‌اند. روز سه‌شنبه، او مشکلات حقوقی ترامپ را به‌عنوان یک مسئولیت بزرگ برجسته کرد، سن و هوش ذهنی او را مورد تاکید قرار داد و پیش‌بینی کرد که اگر نامزد جمهوری‌خواهان باشد، در نهایت در انتخابات نوامبر شکست خواهد خورد. هیلی گفت: «او بسیار شیفته شیاطین خود از گذشته است. او نمی‌تواند بر ارائه آینده‌ای که آمریکایی‌ها شایسته آن هستند تمرکز داشته باشد.»

ستاد انتخاباتی ترامپ یادداشتی را ساعاتی پیش از سخنرانی هیلی منتشر کرد که در آن پیش‌بینی شده که «پایان نیکی هیلی نزدیک است» و او را به عنوان «بازنده‌ای گریاننده که در واقعیتی جایگزین قرار دارد و حاضر نیست با مرگ سیاسی قریب‌الوقوع خود کنار بیاید» خطاب قرار داد.

همچنین، هیلی از کسانی که در حزب خود خواستار کناره گیری از رقابت هستند، انتقاد کرد و گفت که آن‌ها تسلیم «ذهنیت گله» در سیاست شده‌اند. او گفت: «بسیاری از همان سیاست‌مدارانی که اکنون علنا ترامپ را در آغوش می‌گیرند، به طور خصوصی از او می‌ترسند. آن‌ها می‌دانند که وجود او چه فاجعه‌ای برای حزب ما داشته و خواهد داشت. آن‌ها فقط از گفتن آن با صدای بلند می‌ترسند. اما من از گفتن حقیقت با صدای بلند نمی‌ترسم. من هیچ ترسی از تلافی از سوی ترامپ ندارم

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.