آلمان در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین تصمیم گرفت که هزینه های دفاعی خود را افزایش دهد و صندوقی ویژه به ارزش 100 میلیارد یورو(یک میلیارد و 78 میلیون دلار) برای خرید سامانه های تسلیحاتی پیشرفته و نوسازی نیروهای مسلحش تأسیس کرد.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، «کارستن برویر» ریس ستاد مشترک ارتش آلمان تأکید کرد که کشورش باید طی پنج سال آینده برای جنگ آماده شود.

وی در گفت و گو با روزنامه «ویلت ام زونتاگ» آلمان تصریح کرد که آمادگی برای جنگ عبارت است از عملیات مرحله به مرحله.

برویر در اداکه گفت: ما تا بی نهایت وقت نداریم زیرا از زمان پایان جنگ سرد تا کنون برای نخستین بار یک جنگ احتمالی از خارج بر ما تحمیل می شود.

وی تأکید کرد: وقتی تحلیلهای تحلیلگران را دنبال می کنم و می بینم که احتمال  تهدید نظامی از روسیه وجود دارد بنابراین این یعنی ما از 5تا 8 سال وقت برای آماده شدن داریم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال توسعه جنگ اوکراین توسط ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به آن سوی اوکراین گفت: این را در نوشته ها،حرف ها و کارهای پوتین در اوکراین می بینم.

شایان ذکر است که آلمان در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین تصمیم گرفت که هزینه های دفاعی خود را افزایش دهد و صندوقی ویژه به ارزش 100 میلیارد یورو(یک میلیارد و 78 میلیون دلار) برای خرید سامانه های تسلیحاتی پیشرفته و نوسازی نیروهای مسلحش تأسیس کرد.

همچنین دولت آلمان چندین قرارداد تسلیحاتی امضا کرده است که مهمترین آنها قراردادهای خرید«اف 35» و بالگردهای باربری از نوع «شینوک» آمریکایی و سامانه دفاع موشکی اسرائیلی از نوع«آرو3» هستند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.