هند بیش از 20 پهپاد ساخت داخل را به رژیم اسرائیل تحویل داده است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، بر اساس برخی گزارش های خبری هند بیش از 20 پهپاد ساخت داخل را به رژیم اسرائیل تحویل داده است.

این هواپیماها از نوع«هرمس900» میان برد هستند و قادر به پرواز برای مدتی طولانی هستند.

در حال حاضر این نوع پهپادها به شکل گسترده ای در تجاوز اسرائیل به نوار غزه مورد استفاده قرار می گیرند.

این پهپادها پروژه مسترک هند و اسرائیل هستند.

 

هاآرتص: حجم ویرانی در غزه شبیه بعد از انفجار بمب اتم است

روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی به بررسی حجم گسترده ویرانی‌ها در نوار غزه در نتیجه حملات و بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی پرداخته است.

این روزنامه اشاره کرد تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده از ویرانی‌ها در نوار غزه چیزی همانند بعد از انفجار بمب اتم را نشان می‌دهد.

هاآرتص تاکید کرد که وضعیت ایجاد شده در غزه در نتیجه بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی، برای سال‌های متمادی بر منطقه تاثیر خواهد گذاشت.

این روزنامه بیان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی صدها هزار نفر از فلسطینیان را در غزه از خانه‌های خود آواره کرده و بخش وسیعی از این باریکه را ویران کرده است و به سبب ادامه جنگ، برآورد دقیق میزان ویرانی‌ها کار سخت و دشواری است.

هاآرتص به نقل از خبرنگاران و مسئولان نظامی که از شمال غزه بازدید کردند، تاکید کرد که اوضاع در این منطقه شبیه بعد از اصابت بمب اتم است.

به گفته کارشناسان آمریکایی، تصاویر ماهواره‌ای ثبت شده نشان می‌دهد بیش از نیمی از ساختمان‌ها در این منطقه تخریب شده یا خسارت دیده است.

بیشتر مناطق بمباران و تخریب شده در این منطقه عبارت بوده از خانه‌ها، ساختمان‌ها، زیرساخت‌های آب و فاضلاب، مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، کلیساها، بازارها، مغازه‌ها و مراکز امدادرسانی.

هاآرتص اشاره کرد که حتی اماکن تاریخی و باستانی نیز از حملات ارتش رژیم صهیونیستی در امان نبوده و هیچ مکان امنی در این باریکه وجود ندارد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.