بدین ترتیب شمار نظامیان کشته شده اعلام شده اسرائیل در جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 563 نفر رسید.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که معاون فرمانده لشکر 601 مکانیزه در نبردهای شمال نوار غزه به دست نیروهای مقاومت فلسطین کشته شد.

این در حالی است که پیش از این ارتش رژیم اسرائیل از زخمی شدن 3 نظامی اش در نبردهای نوار غزه خبر داده بود.

بدین ترتیب شمار نظامیان کشته شده اعلام شده اسرائیل در  جنگ غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 563 نفر رسید. همچنین شمار نظامیان زخمی نیز به 2828 نفر از جمله 1304 نفر از زمان آغاز جنگ زمینی در 27 اکتبر رسیده است.

 

تلفات سنگین یگانهای کماندویی صهیونیستی در غزه

پایگاه اینترنتی عربی 21 اخیرا گزارشی از تلفات سنگین وارده به یگانهای کماندویی ارتش صهیونیستی در غزه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون منتشر کرده است.

1 - واحد اطلاعات ستاد مشترک ارتش صهیونیستی یا سییرت متکال که مستقیما تحت نظر سازمان اطلاعات ارتش صهیونیستی قرار دارد ، در روز اول جنگ 9 نفر از افسران و سربازانش را از دست داد.

2 - تیپ کماندوهای ارتش صهیونیستی شامل سه واحد دوفدوفان، آغوز و ماژلان است که وابسته به لشکر 98 ارتش صهیونیستی است.

آغوز یگان اطلاعات شناسایی بوده و بخشی از فرماندهی شمال تیپ گولانی است، دوفدوفان یا همان یهودیان عرب نما است که منطقه فعالیت آن عمدتا کرانه باختری است و مسئول ترور است، ماژلان 212 که وابسته به تیپ چتربازان است و مسئولیت آن جنگی است.

این تیپ از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تا شروع جنگ زمینی، 16 نفر از افسران و سربازانش را از دست داد و در جنگ زمینی 10 نفر از نیروهایش به هلاکت رسیدند.

3 - یگان شلداگ که وابسته به نیروی هوایی بوده و به آن واحد 5101 گفته می شود و مامور اجرای عملیات ویژه با استفاده از فناوری جنگی است ، 4 نفر از افسرانش کشته شدند.

4 - یگان لوتار یا یگان 707 که ماموریتش مبارزه با تروریسم است و در کرانه باختری و اطراف غزه فعال است که 7 نفر از افسرانش را در طوفان الاقصی از دست داد که یکی از آنان دارای نشان شجاعت بود.

5 – یگان 669 که مامور فعالیت های پشت جبهه به ویژه در امور پزشکی است و در نبرد زمینی غزه دو نیرویش کشته شدند.

6 – یگان شیطت 13 که وابسته به نیروی دریایی صهیونیستی است و امتداد سازمان تروریستی صهیونیستی هاگانا می باشد و در حمله مقاومت به پایگاه اطراف غزه یکی از نیروهایش کشته شد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.