بر اساس داده های ارتش اسرائیل از ابتدای جنگ در غزه تا کنون 2820 نظامی زخمی شدند که حال 429 نفر از آنها وخیم است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، شبکه 12 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که از ابتدای جنگ زمینی در غزه در 27 اکتبر سال 2023 تا کنون 540 نظامی اسرائیلی به اشتباه زخمی شدند.

این شبکه تلویزیونی اطلاعات خود را با استناد به داده های ارتش اسرائیل منتشر کرد.

بر اساس داده های ارتش اسرائیل از ابتدای جنگ در غزه تا کنون 2820 نظامی زخمی شدند که حال 429 نفر از آنها وخیم است.

این داده ها نشان می دهد که از ابتدای جنگ غزه تا کنون در هفتم اکتبر 562 نظامی اسرائیلی نیز کشته شدند.

 

تلفات سنگین ارتش اسرائیل در جبهه لبنان

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه‌ای آمار عملیات‌های خود و تلفاتی را که طی ۱۲۰ روز گذشته به اسرائیل در جبهه شمالی فلسطین اشغالی وارد کرده است، منتشر کرد که طبق آن ۹۶۱ عملیات تاکنون توسط حزب‌الله انجام شده است.

​به گزارش فلسطین الیوم به نقل از واحد رسانه‌ای مقاومت لبنان، حزب‌الله در 120 روز گذشته 961 عملیات علیه دشمن انجام داده است و تعداد عملیات‌های آن به‌طور میانگین در هر روز 8 عملیات بوده است.

بر اساس این گزارش بیشترین تعداد عملیات‌های مقاومت لبنان علیه دشمن اشغالگر در جنگ فعلی تاکنون در روز 26 عملیات و کمترین تعداد آن در روز 2 عملیات بوده است.

درباره نقاط مرزی با فلسطین اشغالی، مقاومت لبنان 22 شهرک صهیونیستی را 72 بار طی این مدت هدف قرار داده است. 45 پایگاه مرزی ارتش صهیونیستی نیز تاکنون 670 بار مورد هدف قرار گرفته است، همچنین 53 موضع مرزی 122 بار و 19 موضع در عمق فلسطین اشغالی نیز 61 بار هدف قرار گرفته شده است.

از سوی دیگر در جریان عملیات‌های حزب‌الله، صهیونیست‌ها تا مسافت 45کیلومتری مجبور به تخلیه 43 شهرک شده‌اند. درحالی که تعداد آوارگان صهیونیست در جبهه شمالی فلسطین اشغالی 81 هزار نفر اعلام شده اما تعداد واقعی این آوارگان 230 هزار نفر است.

در رابطه با تلفات ارتش اشغالگر در جنگ با حزب‌الله نیز مقاومت بیش از ۵۰۰ واحد در شهرک‌های صهیونیستی، ۱۷۸ مقر و موضع و ۲۶ مرکز فرماندهی ارتش اشغالگر را مورد هدف قرار داده و منهدم کرده است.

حزب‌الله همچنین طی ۱۲۰ روز گذشته ۳۱۶ مرکز تجمع نظامیان صهیونیست، ۲۳۷ تجهیزات فنی، ۲۵ دیوار مرزی و ۲ کارخانه نظامی علاوه بر ۱۴ توپخانه، ۵ پهپاد و هواپیما و ۲ سامانه گنبد آهنین را مورد هدف قرار داده است.

همچنین در این مدت ۲۸ نفربر، ۲۵ تانک و ۴ خودروی لجستیکی ارتش اسرائیل توسط رزمندگان حزب‌الله مورد هدف قرار گرفتند.

در مورد تلفات انسانی نیز در عملیات‌های مقاومت بیش از ۲۰۰۰ صهیونیست کشته یا زخمی شدند.

مقاومت اسلامی لبنان در عملیات‌های خود ۳۲۳ بار از توپخانه، ۲۴۴ بار از موشک‌های زمین به زمین، ۶۸ بار از تیربار و سلاح تک‌تیرانداز و ۲۳ بار از پهپاد استفاده کرده است. تعداد عملیات‌های هوایی مقاومت لبنان هم ۲۳ مورد بود و ۴۰ موشک ضدهوایی و ۳۸۵ موشک هدایت‌شونده نیز در این عملیات‌ها استفاده شده است.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.