با کشته شدن این 4 نظامی اسرائیلی شمار نظامیان اسرائیلی کشته شده اعلام شده این رژیم در نبردهای نوار غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 561 نفر رسید.

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که یک فرمانده دیگر این رژیم در نبردهای امروز در نوار غزه به دست مقاومت کشته شد و شمار نظامیان کشته شده این رژیم در 24 ساعت گذشته به 4 نظامی رسید.

با کشته شدن این 4 نظامی اسرائیلی شمار نظامیان اسرائیلی کشته شده اعلام شده این رژیم در نبردهای نوار غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 561 نفر رسید. 

در همین حال، تارنمای وزارت جنگ اسرائیل نیز اعلام کرد که شمار زخمی های ارتش رژیم اسرائیل در نوار غزه از هفتم اکتبر تا کنون به 2807 نفر رسیده است.

امروز جنگ علیه نوار غزه وارد صد و هفدمین روز خود شد و این منطقه محاصره شده شاهد ادامه حملات گسترده ارتش رژیم اشغالکر به ویژه به بخش جنوبی آن در سایه اوضاع انسانی فاجعه بار است. درگیری های شدید در همه محورها میان مقاومت فلسطین و نیروهای ارتش رژیم اشغالگر نیز در جریان است.

 

 گاردین: حماس نیروهایش را بازآرایی کرده است

  

به‌رغم ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر سیطره کامل نیروهایش بر شمال نوار غزه، تحلیلگران اسرائیلی و شاهدان عینی اعلام کردند که مقاومت فلسطین اقدام به استقرار و بازآرایی سربازانش در این منطقه کرده و همزمان کنترل خود بر جنوب را حفظ کرده است.

 روزنامه انگلیسی "گاردین" نوشت: مبارزان حماس به شمال بازگشته‌اند و آن‌طور که مسئولان امدادی، ساکنان غزه و تحلیلگران و مسئولان اسرائیلی می‌گویند این نیروها در حال بسیج شدن علیه ارتش اشغالگر و فراهم کردن بستر ازسرگیری فعالیت ارگان‌های حکومتی هستند.

"ال هولتا" رئیس سابق "شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی" به این روزنامه گفته است: گزارش‌های زیادی درباره بازگشت مقاومت به شمال غزه منتشر شده، و این خبر بدی برای اسرائیلی‌ها است.

"مایک میلستون" تحلیلگر مرکز پژوهش‌های امنیت داخلی در رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت که مقاومت از حملات «اسرائیل» در شمال ایمن مانده و مبارزان مقاومت در اردوگاه‌های "الشاطی"، "جبالیا" و "الشجاعیه" مستقر هستند.

او افزود به رغم عدم حضور نظامی مبارزان مقاومت، تک‌تیراندازهای آن همچنان در این منطقه فعال هستند.

یک افسر ارتش اشغالگر نیز به گاردین گفته که "نیروهای حماس چه از شمال نرفته باشند و چه دوباره برگشته باشند (باید گفت که) آنها فعلا (در این منطقه) حضور دارند".

این روزنامه در گزارش خود آورده است: در سایه فروپاشی نظم مدنی و زیرساخت‌ها در مناطق مرکزی، بخش اعظمی از ساکنان در جنوب مستقر هستند و حماس همچنان کنترل شدیدی بر جنوب دارد.

مایک میلستون درباره ادعای ارتش اشغالگر مبنی بر کشته شدن یک سوم مبارزان گردان‌های القسام- شاخه نظامی جنبش حماس- اظهار داشت: انتظار می‌رود القسام بار دیگر نیرو جذب کند. به گفته او، استفاده از راکت‌انداز ضد تانک "یاسین" آسان است و یک جوان ۱۶ ساله نیز می‌تواند از آن استفاده کند.

گاردین در پایان متذکر شد: بازگشت آشکار حماس به مناطقی که نیروهای اسرائیلی در جریان عملیات نظامی اخیر، کنترل‌شان را در دست گرفته و آنجا را "پاکسازی" کرده‌ بودند، نشان‌دهنده حجم چالش‌های پیش روی "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم «اسرائیل» در تحقق اهداف خود از جنگ، از جمله نابودی حماس، است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی جنگ غزه 2023
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.