این بیمارستان تأکید کرد که از ابتدای جنگ غزه در هفتم اکتبر تا کنون 2642 نظامی زخمی را پذیرفته است که 33 نفر از آنها همچنان تحت درمان هستند و حال 11 نفر از آنها نیز وخیم است.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، بیمارستان «سوروکا» در شهر«بئر السبع» در جنوب سرزمین های اشغالی اعلام کرد که روز دوشنبه 7 نظامی زخمی اسرائیلی را پذیرش کرده است که حال دو نفر از آنها وخیم است. این نظامیان در نبردهای جنوب نوار غزه زخمی شده اند.

این بیمارستان تأکید کرد  که از ابتدای جنگ غزه در هفتم اکتبر تا کنون 2642 نظامی زخمی را پذیرفته است که 33 نفر از آنها همچنان تحت درمان هستند و حال 11 نفر از آنها نیز وخیم است.

 این در حالی است که رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که از ابتدای جنگ علیه غزه در هفتم اکتبر 2023 تا کنون  بیش از 405 نظامی اسرائیلی به شکلی  خطرناک زخمی شده اند.

 اما ویدیوهای حملات مبارزان فلسطینی به  نیروهای ارتش رژیم اشغالگر که توسط مقاومت فلسطین در نوار غزه منتشر می شود حکایت از آن دارد که شمار زخمی های ارتش رژیم اشغالگر که اوضاع آنها وخیم است بسیار بیشتر از چیز ی است که  این رژیم منتشر می کند.                                                                  

وبسایت روزنامه یدیعوت آحارنوت  نوشت که از ابتدای جنگ غزه در هفتم اکتبر 2023  تا کنون و در جریان جنگ  در غزه و در شمال فلسطین اشغالی بیش از 13572 نظامی و غیرنظامی به بیمارستان ها منتقل شدند.                                                                                                                                  

این وبسایت تأکید کرد که تا  صبح دوشنبه 233 نظامی در  بیمارستان ها  درمان می شوند که حال 48 نفر از آنها وخیم است.

در همین حال، ارتش رژیم اشغالگر اعلام کرد که 136 اسیر اسرائیلی که عمده آنها نظامی هستند همچنان در اختیار حماس و دیگر گروه های مقاومت فلسطین در نوار غزه هستند.

از جهتی دیگر، اخیرا یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، دست‌کم چهار هزار نظامی اسرائیلی در جنگ غزه دچار معلولیت دائمی شده‌اند.

 واللا نیوز در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، دست‌کم چهار هزار نظامی اسرائیل از زمان آغاز جنگ زمینی علیه نوار غزه تا روز جمعه 4 هزار نظامی اسرائیلی دچار معلولیت های مختلفی شدند، در حالی که پیش بینی می‌شود این رقم به 30 هزار نفر هم افزایش پیدا کند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، عملیات 7 اکتبر گذشته حماس (عملیات طوفان الاقصی) اسرائیل را وارد جنگ بی سابقه‌ای در تاریخ خود از لحاظ میزان تلفات نظامیانش کشاند.

در این گزارش تاکید شده است، گرچه تعداد زخمی‌های ارتش اسرائیل به رقم‌های بی سابقه‌ای رسیده است اما نکته مهم‌تر از آن شمار مجروحانی است که دچار مجروحیت‌های به شدت وخیم شده‌اند.

در این گزارش آمده است، ارتش اسرائیل تا به امروز حاضر به اعطای اطلاعات واقعی و صحیح در رابطه با میزان مجروحان خود به افکار عمومی نیست زیرا نگران آن است که این امرباعث افت شدید روحیه آنها شود.

واللا نیوز در این رابطه افزود: در حال حاضر شمار نظامیانی که دچار معلولیت‌های مختلفی شده‌اند 4 هزار نفر اعلام شده است، این به آن معنی است که آنها این امکان را دارند که از تمامی معالجات و نیز حقوق نظامی که در جریان حضور در ارتش دچار معلولیت شود، بهره‌مند گردند، این در حالی است که تا به امروز ارتش آنها را رسما به این لیست نیافزوده است.

در حال حاضر اسرائیل برای بالا نگه داشتن روحیه جامعه خود نام این افراد را وارد لیست معلولان جنگی نکرده است گرجه آنها بدون نیاز به اثبات هیچ چیزی قرار است روند معالجه کامل آنها و آماده سازی جهت اخت شدن با شرایط و بازگشت به زندگی طبیعی به زودی آغاز خواهد شد.

عیدان کالیمان رئیس سازمان معلولان ارتش اسرائیل هم با تایید این ارقام افزود، ما در حال حاضر به دنبال فراهم کردن زمینه معالجه این افراد هستیم، اما برای این کار حداقل باید ظرفیت خود را 3 برابر کنیم تا کنون سابقه نداشته است که ما با این تعداد از مجروحین و معلولین مواجه شویم، مجروحینی که  بسیاری از آنها شرایط  جسمی وخیمی دارند، امروز تعداد زیادی از مجروحین دچار قطع عضو شده‌اند و شمار قابل توجهی هم در جنگ غزه نابینا و تعدادی هم کاملا فلج هستند.

 

اذعان رژیم اشغالگر به کشته شدن 34 نظامی خود در غزه/ شمار نظامیان کشته شده اسرائیلی به 569 نفر رسید

 

در تحولی دیگر،ارتش رژیم اشغالگر امروز سه شنبه  اذعان کرد که 21 افسر و سرباز این رژیم در نبردهای مرکز غزه به دست مقاومت فلسطین کشته شدند این در حالی است که دقایقی قبل از آن اذعان کرد که 13 افسر و سرباز این رژیم در نبردهای جنوب نوار غزه به دست مقاومت کشته شدند. نبردهای جنوب غزه را ارتش رژیم اشغالگر شدیدترین و سخت ترین نبردها از زمان حمله زمینی به این منطقه محاصره شده در 27 اکتبر سال 2023 توصیف کرده است.

«دانیال هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل تأکید کرد که اقدامات نظامی ارتش در نوار غزه در شرایط امنیتی بسیار سختی پیش می رود و تصریح کرد که نبردهای خان یونس در جنوب نوار غزه بسیار سخت و دشوار است.

هاگاری گفت که کشته شدن 21 نظامی اسرائیلی در نتیجه حمله راکتی به دو ساختمان در اردوگاه المغازی رخ داد که داشتند اطراف آنها بمب گذاری می کردند. 

وی در ادامه گفت که عملیات نجات نظامیان از زیر آوار طی شب گذشته چندین ساعت طول کشیده است.

با کشته شدن این نظامیان شمار نظامیان کشته شده اعلام شده اسرائیل از هفتم اکتبر تا کنون به 569 نظامی رسید که 239 نفر از آنها در  جنگ زمینی کشته شدند.

 

مرگ ۳ اسیر اسرائیلی در تونل‌های غزه با گازهای سمی ارتش اسرائیل

 

روزنامه عبری‌زبان هاآرتس خواستار تحقیق مستقل درباره کشته شدن سه اسیر اسرائیلی با گازهای سمی شد که ارتش این رژیم داخل یکی از تونل‌ها در نوار غزه تزریق کرده بود.

روزنامه هاآرتس امروز- دوشنبه- در گزارشی نوشت: مادر یکی از اسیران اسرائیلی که اخیرا در نوار غزه کشته شد، به این امر اشاره کرده است.

هاآرتص نوشت: ۱۴ دسامبر، ارتش اسرائیل اجساد "ران شرمن"، "نیک پیزر" دو سرباز اسرائیلی و "الیجا تولدانو" را از تونلی در جبالیا خارج کرد، ولی بعد از آنکه خانواده‌های آن‌ها نتایج گزارش پزشکی درباره اجساد را دریافت کردند، "با سوالات دشوار و نگران‌کننده‌ای مواجه شدند که نیازمند شفاف‌سازی و توضیح برای افکار عمومی است".

"مایان شرمن" مادر ران، این موضوع را در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) مطرح و ارتش اسرائیل را متهم کرده است که "پسرش را با گاز سمی که به داخل تونلی تزریق کرده بود، کشته است."

مایان شرمن نوشته است:‌ نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که ران واقعا کشته شده است البته نه توسط حماس یا تیراندازی تصادفی و آتش خودی، بلکه او تعمدانه با گازهای سمی به قتل رسیده است.. بله، بله، آن‌ها ران را هم پیدا کردند در حالی‌که چندین انگشت او آسیب دیده بود که به نظر می‌رسد به دلیل تلاش مأیوسانه برای خارج شدن از قبر سمی (تونل) بوده است.

این روزنامه به اظهارات سخنگوی ارتش رژیم اشغالگر درباره این توییت اشاره کرده که گفته است: نمی‌توان علت مرگ این ۳ اسیر را مشخص کرد، در این مرحله نمی‌توان علت مرگ را مشخص کرد و گفت که آنها در نتیجه خفگی یا مسمومیت یا حمله اسرائیل یا حمله حماس کشته شده اند.

به نظر می‌رسد این اظهارات سخنگوی نظامی اسرائیل به منظور گمراه کردن افکار عمومی و ایجاد تردید درباره دست داشتن ارتش در کشته شدن این سه اسیر مطرح شده است.

این روزنامه عبری‌زبان متذکر شد:‌ این سوالات نیاز به بررسی توسط یک طرف خارجی (به غیر از ارتش اسرائیل) دارد تا بتواند اطلاعات لازم را از ارتش و دولت اسرائیل به دست آورد و نتیجه را در اختیار عموم بگذارد.

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.