هلسنکی در جدیدترین اقدام علیه روسیه 190 میلیون یورو از دارایی های این کشور را مصادره کرد.

به گزارش جماران به نقل از  روسیا الیوم، « پیا  ساریوارا» رئیس دایره تحریم ها در وزارت خارجه فنلاند گفت که هلسنکی حساب ها و دارایی های روسیه به ارزش 190 میلیون یورو را مصادره کرده است.

این مسئول فنلاندی گفت که دارایی های روسیه که در این کشور  مصادره شده اند شامل سهام،   خودرو، کشتی های تفریحی و هواپیما می شود.

از ابتدای حمله نظامی روسیه به اوکراین تا کنون اروپا تحریم های گسترده ای را علیه مسکو اعمال کرد و صدها میلیارد دلار این کشور را مصادره کرده است.

همچنین اروپا 9 بسته تحریم علیه روسیه اعمال کرده است و این تحریم ها شامل ممنوعیت واردات زغالسنگ و نفت روسیه  به کشورهای اروپایی می شود.

 

دیگر تحولات

 

آمریکا: خروج روسیه از اوکراین در سال جاری سخت است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که خروج نظامی روسیه از مناطق اشغالی در اوکراین در سال جاری بسیار دشوار خواهد بود.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از نشست گروه تماس دفاعی اوکراین که در پایگاه هوایی رامشتاین آمریکا در آلمان برگزار شد، در بین خبرنگاران گفت 

که خروج نظامی روسیه از مناطق اشغالی در اوکراین در سال جاری بسیار دشوار خواهد بود.

میلی اظهار داشت که جنگ بین اوکراین و روسیه بسیار سخت و در یک جبهه بسیار گسترده و در منطقه وسیعی است. هنوز نیروهای روسی زیادی در خاک اوکراین حضور دارند.

وی گفت: از منظر نظامی، من همچنان بر این عقیده هستم که حذف نظامی نیروهای روسی از مناطق تحت اشغالش در اوکراین در سال جاری بسیار دشوار است و به این معنی نیست که غیرممکن است.

میلی افزود: این امکان پذیر است و بستگی به تحویل تجهیزات نظامی و آموزش دارد. امکان حمله ارتش اوکراین و گرفتن برخی مناطق از روسیه وجود دارد. روسیه در این جنگ خسارات زیادی متحمل شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تلفات دو طرف گفت: تعداد تلفات در جنگ‌ها همیشه مورد تردید است. پیشتر تلفات روسیه را بالای 100 هزار نفر بیان کردم. اکنون بسیار بالاتر است.

میلی با بیان اینکه روسیه با جذب 250 هزار نفر نیروی انسانی خود را تقویت خواهد کرد، ادامه داد: اوکراین نیز متحمل تلفات بسیار جدی از جمله غیرنظامیان شده است.

 

 

انگلیس، اوکراین را به بالگرد «پادشاه دریا» مجهز کرد 

 

به رغم هشدار روسیه به غرب درباره تحریک اوکراین برای حمله به «کریمه»، انگلیس تعدادی بالگرد نظامی ویژه جنگ‌های دریایی به اوکراین تحویل داد.

در حالی که فشارهای غرب علیه روسیه ادامه دارد، انگلیس بالگردهای تحت لیسانس آمریکا به نام «sea king» (پادشاه دریا) را به اوکراین تحویل داد.

«اولکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که انگلیسی‌ها به این کشور بالگردهای جدیدی تحویل دادند و این بالگردها در نزدیکی پایگاه نظامی اوکراین در دریای سیاه مستقر شده است.

رزنیکوف در پیامی توییتری به تعداد بالگردهای اعطایی انگلیس اشاره نکرد اما گفت که نوع آن «sea king» (پادشاه دریا) است که تحت لیسانس آمریکا در انگلیس و چند کشور دیگر ساخته می‌شود.

وزیر دفاع اوکراین این اقدام انگلیس را «تقویت کننده قوی برای نیروی دریایی اوکراین» خواند و ضمن تشکر از «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس افزود: «همکاری ما همچنان افزایش خواهد یافت. در کنار هم دریاها و اراضی سراسر اروپا را امن خواهیم کرد».

بن والاس وزیر دفاع انگلیس ماه نوامبر سال گذشته بود که اعلام کرد که این کشور سه بالگرد جدید sea king به اوکراین ارائه خواهد داد.

این بالگرد ساخت شرکت آمریکایی «سیکورسکی»، اولین بالگرد آبی-خاکی دنیا محسوب و تحت لیسانس آمریکا در انگلیس، ایتالیا، کانادا و ژاپن تولید می‌شود. از این بالگرد برای اقداماتی از قبیل جنگ‌های ضد زیردریایی استفاده می‌شود.

اقدام انگلیس در دادن این بالگرد در شرایطی انجام می‌شود که کشورهای غربی از ابتدای جنگ روسیه و اوکراین در حال ارائه حمایت‌های تسلیحاتی همه جانبه به کی‌یف هستند.

اطلاع رسانی وزیر دفاع اوکراین درباره رسیدن بالگرد اعطایی انگلیس به دریای سیاه در شرایطی انجام شده که حمایت‌های تسلیحاتی غرب از اوکراین برای بازپس گیری شبه جزیره کریمه، هشدار روسیه را در پی داشته است.

مسکو شبه جزیره کریمه را که در سال ۲۰۱۴ بعد از برگزاری یک همه پرسی از اوکراین جدا و به فدراسیون روسیه ملحق شد، بخشی از خاک روسیه می‌داند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین (ریاست جمهوری روسیه) پیش از این در این باره گفته بود: «ارائه سلاح به اوکراین برای حمله به سرزمین روسیه، به معنای رساندن درگیری به سطح جدیدی است. هرگونه حمله اوکراین به کریمه بسیار خطرناک خواهد بود»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.