رئیس ستاد ارتش اوکراین تصریح کرد: ما جنگ را انتخاب نکردیم اما مبارزه را پذیرفتیم. ما قدرت کافی برای شکست دادن دشمن را داریم. ملت در مبارزه (با دشمن) معنا پیدا می‌کند.

به گزارش جماران، رئیس ستاد ارتش اوکراین بر توانایی این کشور برای پیروزی بر روسیه تاکید کرد.

والری زالوژنی، رئیس ستاد ارتش اوکراین در یک پیام ویدئویی اعلام کرد که قدرت کافی برای پیروزی در جنگ جاری با روسیه را دارا هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم به دلیل جنگ روزهای سختی را سپری می‌کنند، گفت: این کریسمس به دلیل جنگ طعم اشک و رنگ خون دارد اما بر آن غلبه خواهیم کرد.

رئیس ستاد ارتش اوکراین تصریح کرد: ما جنگ را انتخاب نکردیم اما مبارزه را پذیرفتیم. ما قدرت کافی برای شکست دادن دشمن را داریم. ملت در مبارزه (با دشمن) معنا پیدا می‌کند.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین نیز در سخنرانی اش به مناسبت سال جدی گفت: ما می جنگیم و به جنگ تا پیروزی ادامه می دهیم.

زلنسکی ابراز امیدواری کرد که سال جدید سال بازپس گیری اراضی این کشور از  روسیه باشد.

 در همین حال، رئیس جمهور فرانسه طی سخنرانی سال نو میلادی وعده داد که کشورش تا زمان پیروز شدن اوکراین در جنگ با روسیه، به حمایت از آن ادامه خواهد داد.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه شامگاه شنبه طی سخنرانی سال نو میلادی وعده داد که کشورش تا زمان پیروز شدن اوکراین در جنگ با روسیه، به حمایت از آن ادامه خواهد داد.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، ماکرون در این سخنرانی گفت: «در سال‌های پیش رو، ما همیشه در کنار شما خواهیم بود. ما تا پیروزی به شما کمک خواهیم کرد. ما با هم جهانی عادلانه و پایدار خواهیم ساخت. روی فرانسه و اروپا حساب کنید».

در اوایل هفته جاری نیز «سباستین لکورنو» وزیر دفاع فرانسه طی سفری به کی‌یف، با «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور و «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین دیدار و گفتگو کرد.

طبق این گزارش، لکورنو به مقامات اوکراینی قول داد که فرانسه به ارائه کمک نظامی به کی‌یف، از جمله ارسال توپخانه‌های هوویتز «سزار» و ارائه احتمالی سامانه‌های پدافند فرانسوی-ایتالیایی «مامبا» ادامه خواهد داد.

پیش از این نیز «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو با تأکید بر اینکه حملات اخیر اوکراین به خاک روسیه قانونی است، گفت راهکار صلح در صورتی می‌تواند وجود داشته باشد که حاکمیت اوکراین را تضمین کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.