دولت فنلاند به زودی واکسیناسیون حیواناتی نظیر راسو در این کشور را در برابر کرونا آغاز می کند.

به گزارش جماران، کشاورزان فنلاندی واکسیناسیون کل جمعیت مینک‌های این کشور (نوعی راسو) در برابر ویروس کرونا را آغاز خواهند کرد.

مقامات فنلاندی اعلام کردند که به مقامات محلی در این کشور اجازه استفاده از واکسن بالینی را داده‌اند.

کمک مالی دولت برای واکسیناسیون مینک‌ها تا پایان ماه دسامبر یعنی زمانیکه داده‌های جدید از آزمایش‌های بالینی باید ارائه شود ادامه خواهد داشت.

به گزارش یورونیوز، مینک‌ها به خاطر خزهایشان پرورش داده می‌شوند و خطرات خاصی از آلودگی به کووید-۱۹ در آن‌ها وجود دارد.

همچنین آن‌ها تنها حیواناتی هستند که می‌توانند کووید-۱۹ را به انسان منتقل و حتی اثر بخشی واکسن‌ها را در آینده تهدید کنند.

پس از آنکه یک گونه جهش یافته ویروس کرونا در بین مینک‌ها در نوامبر سال گذشته در دانمارک شایع شد، دولت دستور از بین بردن آن‌ها را صادر کرد.

اما انجمن پرورش‌دهندگان مینک در فنلاند با محققان دانشگاه هلسینکی در حال تولید واکسنی برای این حیوانات در جهت کنترل و جلوگیری از گسترش ویروس هستند.

«جوسی پورا» سرپرست تحقیقات این انجمن می‌گوید: «ما حدود نیم میلیون دُز واکسن تهیه کرده‌ایم که باید برای واکسیناسیون همه حیوانات در دو نوبت کافی باشد.»

از آنجا که آزمایش‌های بالینی هنوز به پایان نرسیده است، واکسن نمی‌تواند به‌صورت تجاری توزیع شود و باید طبق روش‌های سختگیرانه در هزار مینک در فنلاند مورد آزمایش قرار گیرد.

انجمن پرورش‌دهندگان ادعا می‌کند که واکسن آن‌ها که فقط در فنلاند مجوز می‌گیرد و نخستین واکسنی است که در اتحادیه اروپا تایید شده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.