اختلال در شبکه های الکترونیکی شرکت های هواپیمایی بزرگ آمریکا باعث لغو صدها و تأخیر هزاران پرواز شد.

به گزارش جماران به نقل از رویترز، وبسایت های شرکت های هواپیمایی بزرگ آمریکایی«امریکن ایرلاینز»، «ساوث وست ایرلاینز»، «یونایتد ایرلاینز» و «دلتا ایرلاینز» دچار اختلال شد.

بر اساس گزارش های رسیده شبکه های شرکت ساوث وست ایرلاینز دچار اختلال شده است و وبسایت خطوط هوایی«دلتا»نیز تعطیل شده است و وبسایت های دو شرکت دیگر نیز دچار اختلال شده است.

در پی این اختلال شرکت ساوث وست  نزدیک به 300 پرواز را روز چهارشنبه لغو کرد و بیش از 500 پرواز را به دلیل نقص فنی به تأخیر انداخت.

این اتفاق پس از آن افتاد که روز دوشنبه نیز مشکل فنی ارتباط با تأمین‌ کننده داده‌ های آب‌ و هوایی باعث تأخیر صدها پرواز شده بود.

۵۰۰ پرواز کنسل شده معادل ۱۵ درصد کل پروازهای  یک روز هستند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا به طور موقت اعلام کرد تمام هواپیماهای سساوث وست در آمریکا باید موقتاً روی باند بمانند و پرواز نکنند.

طبق داده‌ های فلایت‌ اور، بیش از ۱۶۹۰ پرواز ساوث وست که معادل نیمی از پروازهای این ایرلاین است روز سه‌ شنبه با تأخیر روبرو شده بودند. روز دوشنبه هم ۴۱ درصد پروازهای شرکت، معادل ۱۵۴۱ پرواز با تأخیر همراه بودند.

کریس مینز سخنگوی ساوث وست ایرلاینز، ظهار کرد: فعالیت‌ های ما که به علت اختلالات موقت در اتصال شبکه با مشکلاتی روبرو شده بود به زودی به حالت نرمال باز می‌ گردد و از صبر مشتریان خود سپاسگزاریم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.