یک مسئول روسی پیش بینی کرد که آمریکا در قرن بیست و یکم از هم می پاشد.

 

به گزارش جماران به نقل از نووستی، «الکسی پوشکوف» سناتور روسی پیش بینی کرد که ایالات متحده آمریکا به دلیل اخبار مربوط به سلسله جنایت های قتل با سلاح گرم در این کشور،دوران سختی در پیش دارد.

پوشکوف در حساب رسمی خود در تلگرام نوشت: توازنی که تقریبا باثبات بود و در قرن بیست و یکم در آمریکا حفظ شد، منفجر شد.

وی در ادامه نوشت: در سال 2020 کشور از مسیر خود خارج شد. آمریکای قدیمی دیگر وجود ندارد. از این کشور فقط اسطوره اش باقی مانده و تا حدود زیادی متلاشی شده است.

وی همچنین نوشت: رویا در برابر چشم ما می میرد. احیای هیچ چیز امکان پذیر نیست. اوج آمریکا به پایان رسید. پر واضح است که قرن بیست و یکم  برای آمریکا کشنده خواهد بود.

این سناتور آمریکایی در ادامه نوشت که «ایالات متحده آمریکا به لحاظ سیاسی و اجتماعی در حال از هم پاشیدن است.

در تحولی دیگر، قرار است رهبران آمریکا و روسیه به زودی با هم دیدار کنند.

روسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و روسیه برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن ۱۶ ژوئن در ژنو با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

«جن پساکی»، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته- سه‌شنبه- با اعلام این خبر گفت: «رهبران دو کشور در این دیدار مجموعه‌ای از مسائل فوری را در برهه‌ای که ما خواهان روابط باثبات‌تر و پیش‌بینی‌پذیرتر میان مسکو و واشنگتن هستیم، با یکدیگر در میان خواهند گذاشت.»

این ملاقات در حالی کمتر از یک ماه دیگر انجام خواهد شد که روابط نه‌چندان گرم میان دو ابرقدرت در ماه‌های گذشته و در پی تحریم‌ها و اتهام‌های واشنگتن و واکنش‌های مسکو، بیش از پیش پرتنش شده است. شاید اوج تنش شخصی میان این دو رهبر در ماه مارس و در زمانی پدید آمد که رئیس جمهوری ایالات متحده تلویحا گفت که ولادیمیر پوتین یک قاتل است.

همزمان با دیدار ولادیمر پوتین و جو بایدن، نشست گروه ۷ و ناتو برگزار می‌شود؛ دو نهادی که برای ایجاد یک جبهه واحد در برابر روسیه تلاش می‌کنند.

روز سه‌شنبه و همزمان با اعلام خبر دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که در سه پرونده کیفری دیگر تحت تعقیب قرار گرفته است. مسمومیت آقای ناوالنی و زندانی شدن وی در پی ورود به روسیه از آلمان، یکی از گره‌های روابط میان روسیه و ایالات متحده و همپیمانان اروپایی واشنگتن است.

خبرگزاری فرانسه از منابع آمریکایی گزارش کرد که برگزاری این دیدار به‌هیچ وجه «هدیه‌»‌ای به ولادیمیر پوتین نیست بلکه کارآمدترین راه برای مدیریت روابط سخت میان دو کشور است. بنا به گفته همین منابع، در این دیدار قرار است جو بایدن درباره وضعیت بلاروس تحت حاکمیت الکساندر لوکاشنکو با ولادیمیر پوتین رایزنی کند.

به‌علاوه، مساله کنترل تسلیحات هسته‌ای قرار است یکی دیگر از موضوعات مورد گفت‌وگوی دو طرف باشد. ایالات متحده و فدراسیون روسیه در ماه فوریه با تمدید اجرای پیمان نیو استارت برای پنج سال دیگر توافق کردند. بنابراین پیمان که در سال ۲۰۱۰ بسته شد، هر کشور حداکثر می‌تواند ۱۵۵۰ جنگ افزار مجهز به کلاهک هسته‌ای داشته باشد؛ این شمار سلاح اتمی، ۳۰ درصد نسبت به پیمان سال ۲۰۰۲ کاهش یافته است.

قرار است برنامه هسته‌ای ایران و کره شمالی، اکتشاف و حاکمیت بر قطب شمال، تغییرات اقلیمی و سوریه در مذاکرات میان جو بایدن و ولادیمیر پوتین مطرح شود.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.