حقوق ماهیانه شهروندان ونزوئلایی با افزایش جدید به 2.5دلار آمریکا رسید.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، دولت ونزوئلا از روز شنبه مقرر کرد که افزایش حداقل حقوق ماهیانه 7 میلیون بولیوار معادل 2.5 دلار باشد.

«ادوارد بنت»وزیر کار ونزوئلا در سخنانی تلویزیونی گفت که از اول ماه می  حداقل دستمزدها شاهد افزایش می شود و به 7 میلیون بولیوار می رسد.

وزیر کار ونزوئلا افزود که شهروندان علاوه بر افزایش حقوق ماهیانه سهمیه کالاهای اساسی به ارزش 3 میلیون بولیوار نیز دریافت می کنند که در نهایت مجموع درآمد هر شهروند 10 میلیون بولیوار معادل 3.54 دلار آمریکا می شود.

ونزوئلا در سال های اخیر شاهد بحران اجتماعی و اقتصادی با تورم بسیار شدید شد به طوری که ارزش پول ملی به شدت کاهش یافت و کالاهای اساسی نیز کمیاب شد.

هرچند حداقل حقوق ماهانه در ونزوئلا با افزایش ۲۸۸.۸ درصدی تقریبا چهار برابر می شود اما همچنان به شهروندان این کشور امکان جبران قدرت خرید از دست رفته طی سال های گذشته را نمی دهد.

اقتصاد ونزوئلا از هشت سال پیش تاکنون در وضعیت رکود به سر می برد. این کشور آمریکای جنوبی همچنین از چهار سال پیش تاکنون با ابرتورم دست و پنجه نرم می کند. نرخ تورم در ونزوئلا در سال ۲۰۲۰ به ۳۰۰۰ درصد رسید.

برخی از مبادلات اقتصادی در ونزوئلا این روزها به دلیل کاهش ارزش بولیوار با دلار آمریکا انجام می شود. قیمت یک کیلو گوشت در این کشور ۳.۷۵ دلار آمریکا است. به این ترتیب افزایش حداقل حقوق ماهانه نه تنها امکان خرید یک کیلو گوشت را فراهم نخواهد کرد بلکه حتی برای خرید یک شانه تخم مرغ یا یک کیلوگرم پنیر نیز کافی نخواهد بود.

دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با تحریم های بین المللی به ویژه از سوی آمریکا روبرو است. واشنگتن پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ در ونزوئلا با به رسمیت شناختن خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهوری این کشور به دنبال سرنگونی نیکلاس مادورو از قدرت بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.