سازمان بهداشت جهانی و همچنین مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ ها در آمریکا به مردم توصیه کرده اند از دو ماسک استفاده کنند.

 

به گزارش جماران به نقل از ای بی سی نیوز، سازمان بهداشت جهانی و همچنین مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ‌ها در آمریکا به مردم توصیه کرده اند از دو ماسک استفاده کنند. این ماسک ها ترجیحا اولی جراحی، و دومی پارچه ‌ای باشد.

تحقیق جدید مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا نشان می دهد که استفاده همزمان از دو ماسک به شکل معناداری احتمال انتقال ذرات آلوده کننده و حامل ویروس را کاهش می دهد.

به گفته دانشمندان، استفاده از یک ماسک پارچه ای بر روی ماسک جراحی می تواند از انتقال 92.5 درصد از ذراتی که به طور بالقوه حامل ویروس کرونا هستند جلوگیری کند. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا اکنون توصیه می کند که همه افراد دو سال به بالا در این کشور از ماسک های دو لایه یا با لایه های بیشتر استفاده کنند. استفاده همزمان از دو ماسک می تواند یکی از راه حل ها باشد.

از سوی دیگر مقامات بهداشتی آمریکا به شهروندان این کشور اکیدا توصیه می کنند که باید بینی و دهان خود را به طور کامل با ماسک بپوشانند.

«آنتونی فائوچی» رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا پیش از این از کارایی استفاده از دو ماسک به جای یک ماسک سخن گفته بود. او افزوده بود که استفاده همزمان از دو ماسک سطح محافظت از فرد در برابر ذرات را افزایش می دهد. آنتونی فائوچی همچنین اعلام کرده بود که خود وی اغلب از دو ماسک استفاده می کند.

از سوی دیگر پژوهش دانشمندان در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا نشان داده است که اگر در جریان ملاقات دو نفر هر دوی آنها از دو ماسک استفاده کنند، احتمال انتقال ذرات و در نتیجه ویروس کرونا به شکل چشمگیری کاهش می یابد.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواسته است تا در 100 روز اول زمامداری او با استفاده از ماسک به کاهش شیوع ویروس کرونا کمک کنند. او استفاده از ماسک را «وظیفه ای میهن پرستانه» توصیف کرده است.

ماسک ها به دنبال همه گیری بیماری کووید 19 در سطح جهان به بخشی از زندگی روزمره بسیاری از ساکنان کره زمین تبدیل شده اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.