استعفای مدیر ارتباطات کاخ سفید آن هم در این برهه زمانی، از بازنده بودن رئیس جمهور آمریکا در انتخابات حکایت دارد.

 

به گزارش جماران به نقل از واشنگتن پست، «آلیسا فرح» از سمت خود به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید استعفا کرد.

وی با انتشار بیانیه‌ ای ضمن اعلام خبر استعفای خود، اعلام کرد برای به دست آوردن فرصت‌ های دیگر کاخ سفید را ترک می‌ کنم.

فرح 31 ساله، قبل از پیوستن به وزارت دفاع به عنوان سخنگوی مطبوعاتی در سپتامبر گذشته، مسئولیت خود در کاخ سفید را به عنوان سخنگوی مطبوعاتی در زمان معاونت مایک پنس آغاز کرد و در آوریل به عنوان مدیر ارتباطات به کاخ سفید بازگشت. او اولین کسی است که در سه نقش در یک دولت حضور داشته و جوانترین سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون محسوب می شد.

برخی منابع خبری آمریکا می ‌گویند استعفای فرح که سه سمت را در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تجربه کرده است، از بازنده بودن رئیس جمهور آمریکا در انتخابات حکایت دارد.

عزیمت فرح در حالی که مدت کمی به پایان کار دولت تراپ باقی مانده، به معنای تصدیق ضمنی است که - علیرغم ادعاهای بی اساس و خطرناک خلاف آن - ترامپ در انتخابات سال 2020 شکست خورد و بسیاری از اعضای تیم او اکنون در فکر شغل آینده خود پس از کاخ سفید هستند.

روز شنبه پس از انتخابات فرح در توئیتر فراخوان اتحاد داد و به همراه سه شکلک پرچم آمریکا نوشت: «موارد بیشتری وجود دارد که به جای اینکه بین ما فاصله و اختلاف بیندازند موجب اتحاد ما می شوند.»

پیشتر منابع نزدیک به دولت آمریکا گفته بودند که برخی از مقامات کاخ سفید  در حال روی گرداندن از ترامپ هستند.

سی ان ان به نقل از منابع نزدیک خود در کاخ سفید گزارش داده بود که برخی مقامات ارشد در داخل کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ برای حفظ پست و مقام خود در دولت آتی به تدریج عقب نشینی خود از ترامپ را آغاز کرده اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.