جواب آزمایش کووید 19 تعداد فزاینده‌ ای از افراد در محفل داخلی ترامپ و جمهوری خواهان بلند پایه مثبت شده است.

 

​به گزارش جماران، گزارش ‌های متناقض از شرایط سلامتی ترامپ در حالی منتشر می ‌شود که جواب آزمایش کووید 19 تعداد فزاینده‌ ای از افراد در محفل داخلی وی و جمهوری خواهان بلند پایه مثبت شده است.

تاکنون شماری از کارکنان کاخ سفید به بیماری کووید19 مبتلا شده ‌اند. گفته می‌شود 9 نفر از کارکنان، روزنامه ‌نگاران و نمایندگان کنگره که با ترامپ ارتباط نزدیک داشته‌ اند به بیماری کووید 19 مبتلا شده ‌اند.

در تازه ترین مورد «نیک لونا» مسئول دفتر دونالد ترامپ و دستیار شخصی او در کاخ سفید نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است. لونا از جمله کارکنانی است که روزانه با رئیس جمهور آمریکا در تماس مستقیم بوده است. بنا به گزارش بلومبرگ تست کرونای نیک لونا مثبت بوده است. او در هفته گذشته بارها با دونالد ترامپ دیده شده است.

«ملانیا ترامپ»، «هوپ هیکس» مشاورش و «کلین کانوی» مشاور سابق کاخ سفید نیز به این ویروس آلوده شده اند. هیکس و کانوی برای آماده سازی مناظره سه شنبه شب با رئیس جمهور ارتباط نزدیکی داشتند.

«کریس کریستی» فرماندار سابق نیوجرسی نیز به کرونا مبتلا شده است.

ترامپ و کریستی هر دو اضافه وزن دارند که خطر کرونا را برای آنها بیشتر می‌ کند، ویروسی که بیش از 7 میلیون و 300 هزار نفر را در آمریکا آلوده کرده و بیش از 208 هزار کشته برجای گذاشته است.

سناتور‌های جمهوری خواه «مایک لی، تام تلیس و ران جانسون» و همچنین «بیل استپین» مسئول کارزار انتخاباتی ترامپ نیز به کرونا مبتلا شده اند.

یک ضیافت خطرناک

بر اساس گزارش‌ های منتشر شده در رسانه‌ های آمریکا گفته می ‌شود که علت شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید برگزاری ضیافت مربوط به معرفی «ایمی بارت» برای عضویت در دیوان عالی بوده است؛ ضیافتی که روز شنبه گذشته در باغ رز کاخ سفید برگزار شد.

 

748c2ec5-c8c6-4570-8709-79bcf9454ba7

 

ویدئوها و تصویرهای منتشر شده درباره این ضیافت حکایت از آن دارد که بسیاری از مدعوین نه تنها برای حفاظت ماسکی نزده بودند، بلکه بدون توجه به پروتکل ‌های پزشکی فاصله‌ گذاری اجتماعی را رعایت نکرده بودند.

اکنون گزارش دیگری درباره ابتلای «رون جانسون» یک سناتور دیگر آمریکا نیز منتشر شده است. به این ترتیب، تعداد سناتورهای مبتلا به ویروس کرونا به 3 نفر رسیده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.