ترامپ بار دیگر به اوباما حمله کرد و تأکید کرد که هیچ کس نمی داند برای چه جایزه صلح نوبل را به او دادند.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا دقیقا نمی داند چرا به وی جایزه صلح نوبل دادند.

ترامپ در سخنرانی خود در جمع هوادارانش در «نوادا» گفت: اوباما به محض اینکه به قدرت رسید در عمل بلافاصله به جایزه صلح نوبل دست یافت. در واقع خودش نمی داند برای چه به این جایزه دست یافت.و حق هم دارد که نداند زیرا هیچ کس نمی داند برای چه این جایزه به وی داده شد!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از خودش تعریف کرد و گفت: ما کارهای زیادی کردیم و دو ورز پیش برای کسب این جایزه نامزد شدیم!

ترامپ همچنین بار دیگر به «جو بایدن» رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده حمله کرد و گفت:بایدن نمی تواند کشور را اداره کند زیرا به این مساله باور ندارد. او فقط می خواهد بخوابد.

این در حالی است که یک نماینده پارلمان سوئد روز جمعه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و دولت های صربستان و کوزوو را برای دریافت صلح نوبل نامزد کرد.

این نماینده پارلمان سوئد تأکید کرد که برای تقدیر از توافقنامه امضا شده اخیر میان بلگراد و پریشتینا با واسطه آمریکا این سه دولت را برای دریافت جایزه صلح نوبل نامزده کرده است.

«ماگنوس یاکوبسن» نماینده حزب دموکرات مسیحی در پارلمان سوئد در حسابش در توئیتر نوشت که نامه ای را به کمیته نوبل در این زمینه فرستاده است و نوشت:دولت ایالات متحده آمریکا و دولت های صربستان و کوزوو را برای تقدیر از آنها به دلیل اقدام مشترک برای صلح و رشد اقتصادی با امضای توافقنامه همکاری که در کاخ سفید امضا شد برای دریافت جایزه صلح نوبل نامزد کردم.

این در حالی است که پیش از این دیلی میل نوشت:  در اقدامی عجیب، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه به خاطر آنچه تلاش‌های وی برای ایجاد صلح میان امارات و رژیم صهیونیستی خوانده شده، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

بر اساس گزارش دیلی میل، دونالد ترامپ تنها چند هفته پس از آنچه تلاش‌های وی برای میانجی گری میان رژیم اسرائیل و امارات متحده عربی خوانده شده، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل ۲۰۲۱ شد.

بر این اساس، ترامپ از سوی «Christian Tybring-Gjedde» یکی از اعضای پارلمان نروژ که از ترامپ برای آنچه تلاشهایش در جهت حل درگیری‌های جهانی خوانده شده، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

این عضو پارلمان نروژ در گفتگو با شبکه فاکس نیوز مدعی شد: به خاطر شایستگی اش، من فکر می‌کنم او تلاش‌های بسیاری را برای ایجاد صلح میان ملت‌ها بیش از هر نامزد دیگر صلح به انجام رسانده است.

پیش از این و در سال 2019 نیز همین نماینده پارلمان نروژ ترامپ را برای جایزه صلح نوبل نامزد کرد و دلیل این نامزدی را تلاش های دپیلماتیک رئیس جمهور آمریکا برای کاهش تنش با کره شمالی دانست.

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در سال 2019 گفت که می توان جایزه صلح نوبل را به وی بدهند ولی تأکید کرد که کمیته مربوطه برای ارائه این جایزه به شیوه عادلانه فعالیت نمی کند و با انتقاد از دادن جایزه صلح نوبل به «باراک اوباما»رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که «مشخص نیست که برای چه این جایزه به وی داده شد».

در همین حال، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا 17 توئیت را از صفحات دیگر را که درباره نامزدی اش برای دریافت جایزه صلح نوبل منتشر شده اند را در حساب توئیتری اش بازنشر کرد.

ترامپ در حساب خود در توئیتر 17 توئیت را حداقل در 30 دقیقه بازنشر کرد و از دو توئیت نیز تشکر کرد.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.