سازمان عفو بین‌الملل حمایت مالی یک شرکت میانماری از اقدامات ظالمانه ارتش این کشور علیه مسلمانان روهینگا را ثابت کرد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی حمایت مالی شرکت «میانما اکونومیک هلدینگز» از اقدامات ظالمانه نظامیان ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیایی را که نقض حقوق بشر به شمار می‌رود، ثابت کرد.

براساس این گزارش بسیاری از اعضای هیئت‌مدیره و سهام‌داران نظامی این شرکت که در سال 1990 از سوی ارتش میانمار تشکیل شده است، در فهرست تحریم‌های آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا قرار دارند. این شرکت طبق سند ثبت شده از اداره سرمایه‌گذاری و هیئت مدیره در ژانویه سال جاری 381 هزار و 636 سهام‌دار خصوصی دارد که شماری از آنها پرسنل نظامی فعال و بازنشسته ارتش میانمار را تشکیل می‌دهند.

سربازان عالی‌رتبه میانمار در پست مهم شرکت مذکور استخدام شده و برخی از آن‌ها به‌دلیل ارتباطشان با پاکسازی قومی در ایالت آراکان و موارد نقض حقوق بشر در ایالات «کاچین» و «شان» میانمار از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا و سایر کشورها تحریم شده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: دو سرباز ارتش میانمار که ماه گذشته این کشور را ترک کرده‌اند، دستگیر و جهت حضور در جلسه دیوان کیفری بین‌المللی برای رسیدگی به جنایات علیه بشریت که از سوی ارتش میانمار ارتکاب شده است، به لاهه منتقل شدند. این سربازان در اعترافات ویدئویی خود اعلام کردند که در کشتار و دفن مسلمانان روهینگیایی در گورهای دسته‌جمعی در شهرهای «بوثیداونگ» و «ماونگداو» مشارکت داشته‌اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی مسلمانان میانمار
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.