فاش شدن سخنان ترامپ علیه کهنه سربازان آمریکایی باعث شد میانه ترامپ و فاکس نیوز هم به هم بخورد.

    

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آلمان و خبرگزاری فرانسه؛ شبکه خبری «فاکس‌نیوز» در شمار رسانه‌های محبوب «دونالد ترامپ» قرار دارد. رسانه‌ای است که رویکردی دوستانه نسبت به رئیس جمهوری آمریکا دارد و از عملکرد و اظهارات ترامپ دفاع می‌کند. اکنون، ترامپ با انتشار یک پست توییتری، خواستار اخراج یکی از خبرنگاران این فرستنده شده و درباره این شبکه خبری گفته است: «فاکس‌نیوز»هم از دست رفت!

مشاجره بر سر اظهارات دونالد ترامپ درباره کهنه سربازان آمریکا است. گزارشی که برای نخستین بار توسط نشریه «دی آتلانتیک» منتشر شد.

نشریه یادشده روز پنجشنبه سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) گزارشی درباره اظهارات ترامپ در جریان سفر خود به فرانسه منتشر کرده بود.

موضوع بر سر بازدید از گورستان «آیز مارن» در پاریس بوده است. قرار بوده به مناسبت یکصدمین سالگرد جنگ جهانی اول، ترامپ از گورستان نظامی یادشده دیدن کند.

نشریه یادشده نوشته است که ترامپ در نوامبر سال ۲۰۱۸ و به هنگام سفر به فرانسه سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول را «احمق» و «بازنده»  خوانده است.

گفته می‌شود که دونالد ترامپ از بازدید از قبرستان نظامی آیز مارن در هنگام اقامت خود در پاریس امتناع ورزیده است. شماری از سربازان آمریکایی از پای درآمده در جنگ جهانی دوم در این گورستان خاک شده‌اند.

نشریه دی آتلانتیک در ادامه گزارش خود به نقل از دونالد ترامپ نوشته است که او در واکنش به برنامه بازدید از گورستان آیز مارن گفته است: «چرا من باید از این گورستان دیدن کنم؟ این گورستان پر از بازنده است.»

افزون بر آن، گفته می‌شود که ترامپ در ادامه اظهارات خود نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول را احمق خوانده است.

دونالد ترامپ گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های آمریکا درباره اظهاراتش را انکار کرده و از آن‌ها به عنوان اخبار کذب یاد کرده است.

سایت «اشپیگل‌آنلاین» روز یکشنبه ششم سپتامبر (۱۶ شهریور) با  انتشار گزارشی به اخبار مربوط به اظهارات جنجالی و مشاجره برانگیز مربوط به قربانیان جنگ و سربازان آمریکایی پرداخته است.

فشار بر دونالد ترامپ زمانی افزایش یافت که «جنیفر گریفین» خبرنگار شبکه فاکس‌نیوز نیز گزارش مشابهی درباره اظهارات دونالد ترامپ منتشر کرد.

خبرنگار این فرستنده خبری با انتشار گزارشی مدعی شده بود که اظهارات ترامپ درباره کهنه‌سربازان و همچنین کشته شدگان آمریکایی توسط چهار منبع تایید شده است.

ترامپ از شبکه خبری فاکس‌نیوز درخواست کرده، این خبرنگار را از کار برکنار کند. دونالد ترامپ با انتشار یک پست توییتری حتی گفته است که فاکس‌نیوز از دست رفته است.

دونالد ترامپ گفته است که او هرگز چنین نظری درباره سربازان آمریکایی نداشته و علت عدم بازدید از گورستان آیز مارن بد هوا و عدم امکان نشست و برخاست هلی‌کوپتر او بوده است. ترامپ گفته است که سربازان آمریکایی که در جنگ شرکت کرده و جان خود را از دست داده‌اند، از نظر او قهرمان هستند.

ملانیا ترامپ نیز گزارش‌های منتشر شده از سوی نشریه دی‌آتلانتیک و شبکه خبری فاکس‌نیوز را تکذیب کرده و نشر چنین اخباری را خطرناک توصیف کرده است.

اشپیگل‌آنلاین در ادامه گزارش خود از کاهش محبوبیت ترامپ در بین ارتش و نظامیان آمریکا خبر داده است.

شماری از همقطاران گریفین در فاکس نیوز از وی به شکل علنی در تویتر دفاع کردند.

«آدم کینزینگر» عضو جمهوریخواه کنگره نیز از وی دفاع کرد و این خبرنگار را «منصف و شجاع» توصیف کرد.

قبل از آن که دی آتلانتیک این داستان را منتشر کند، بر اساس نظر سنجی«میلیتاری تایمز» و پژوهشگده  کهنه سربازان دانشگاه «سیراکوز»37.4 درصد از سربازان کنونی در خدمت آمریکا از انتخاب دوباره ترامپ حمایت کردند این در حالی است که 43.1درصد نیز از جو بایدن کاندیدای دموکرات ها حمایت می کنند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.