در سایه گسترش بیکاری و ادامه تعداد فوتی های کرونا در آمریکا که به 150 هزار نفر رسید ترامپ تلاش می کند با مطرح کردن برخی مسائل افکار عمومی را از این بحران ها به جای دیگری منحرف کند.

 

به گزارش جماران، روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی امروز جمعه نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با پیشنهادش برای تأخیر در برگزای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال آن است که توجه افکار عمومی را از بحران خفه کننده اشتغال که آمریکا در آن گرفتار شده، به جای دیگری منحرف کند.

تایمز نوشت: در پی این پیشنهاد ترامپ بورس آمریکا شاهد سقوط شد . این کشور اکنون  شاهد بزرگترین رکود اقتصادی است و میزان بیکاری هفتگی افزایش یافت و به 1.4 میلیون درخواست کمک رسیده است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت:ترامپ هفته ها اشاره هایی از خود می فرستاد مبنی بر اینکه می خواهد انتخابات را به تأخیر بیندازد و رای گیری از طریق ایمیل را 70 بار از اواخر ماه مارس گذشته تا کنون مورد حمله قرار داد و در دو مصاحبه نیز حاضر نشد که بگوید نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت.

تایمز در این گزارش نوشت: کارزار انتخاب دوباره ترامپ با مشکلات اساسی مواجه است زیرا بیشتر نظرسنجی ها نشان می دهد که او از «جو بایدن» کاندیدای دموکرات 8 درصد عقب افتاده است و به نظر می رسد که به دنبال راه هایی است که بتواند توجه رای دهندگان را جلب کند و توجه آنها را از افزایش موارد مرگ و میر به دلیل شیوع کرونا که تا کنون به 150 هزار فوتی در آمریکا رسیده است منحرف کند.

روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت:اندکی بعد از آن که ترامپ درباره تأخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری توئیت کرد، خبر مرگ «هرمان کین» یکی از مهمترین هوادارانش و یکی از مشهورترین تاجران در آمریکا منتشر شد.

این روزنامه همچنین نوشت:ترامپ روز گذشته در توئیتی نوشت که رای گیری از طریق ایمیل ثابت کرده است فاجعه بار است. وی گمان می کند که دموکرات ها خودشان می دانند که این شیوه رای گیری آسان ترین راه برای دخالت کشورهای خارجی در انتخابات است و از آن بدتر آمار دقیقی وجود ندارد.

روزنامه تایمز در ادامه نوشت: اما برخی از مسئولان برگزار کننده انتخابات آمریکا می گویند که هیچ گونه مدرکی دال بر اینکه قدرت های خارجی می توانند انتخابات را با برگه های تقلبی به نفع یکی از کاندیداها غرق کنند وجود ندارد.

این روزنامه نوشت: از سوی دیگر، مسئولان ارشد جمهوریخواه به مخالفان درخواست ترامپ برای تأخیر در برگزاری انتخابات ملحق شدند به طوری که «میچ مکونیل» رهبر اکثریت در مجلس سنا گفت که هرگز در تاریخ آمریکا در زمان جنگ ها یا رکود اقتصادی یا حتی در زمان جنگ داخلی رخ نداده است که زمان برگزاری انتحابات  فدرال به تأخیر بیفتد.

روزنامه تایمز در پایان نوشت: تا کنون هیچ کدام از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر نیفتاده است و حتی انتخابات کنگره نیز در دوران شیوع آنفولانزای اسپانیایی برگزار شد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.