با کاهش روند شیوع کرونا و برای رونق گردشگری اروپایی فعلا به شهروندان 14 کشور اجازه ورود به این قاره را دادند.

 

به گزاش جماران به نقل از یورونیوز، اعضای اتحادیه اروپا پس از روزها بحث و بررسی، سرانجام سه‌شنبه فهرست کشورهایی را که اتباعشان مجاز به ورود به ۲۷ کشور منطقه شنگن هستند، منتشر کردند.

براساس این فهرست، مسافران از مبداء الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته‌نگرو، مراکش، نیوزیلند، رواندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه می‌توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

براساس تصمیم شورای اتحادیه اروپا، اتباع چین در صورتی اجازه سفر به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را خواهند داشت که این کشور نیز اجازه ورود اتباع اروپایی به خاک جمهوری خلق چین را بدهد.

این فهرست با توجه به تغییر سطح شیوع ویروس کرونا هر دو هفته به روز رسانی می‌شود. مطابق اعلام اتحادیه اروپا به روزرسانی این فهرست بر اساس شواهد تازه و مستندات آماری قابل اتکا که نشان دهنده مهار شیوع شتابان این ویروس در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد، انجام می‌شود.

از جمله شاخص‌های اعلام شده برای روزآمدسازی این فهرست، کمتر و یا نزدیک بودن متوسط ابتلای روزانه در مقیاس ۱۰۰ هزار نفر به اتحادیه اروپا طی دو هفته پیش از بررسی اعلام شده است.

شورای اتحادیه اروپا همچنین خاطر نشان کرد که شهروندان اتحادیه اروپا، افراد دارای اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا و خانواده‌های این دو گروه و نیز مسافرانی که نیاز به سفر ضروری دارند، از محدودیت سفر اعمال شده در مورد کشورهای خارج از فهرست اعلام شده، معاف هستند.

مطابق اعلام شورای اتحادیه اروپا ۴ کشور اروپایی(ایسلند، نروژ، سوئیس و لیختن‌اشتاین) خارج از اتحادیه که عضو پیمان سفر شنگن هستند نیز مشمول توصیه اعمال محدودیت سفر این شورا خواهند بود. همچنین ساکنان آندورا، موناکو، سن مارینو و واتیکان نیز در اجرای این توصیه‌نامه به عنوان اتباع اتحادیه اروپا در نظر گرفته می‌شوند.

سفر «غیر ضروری» اتباع خارجی به اتحادیه اروپا از ۱۷ ماه مارس و به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود.

با آغاز فصل تابستان و باز شدن تدریجی مرزهای محدوده سفری شنگن، دولت‌های اروپایی امیدوارند که با رونق صنعت گردشگری بتواند قدری از عمق رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیر شدن ویروس کرونا بکاهند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.