یکی از این زنان روس برای فرار از قرنطینه از پنجره بیمارستان بیرون پریده و دیگری با غیرفعال کردن قفل الکترونیکی درِ خروجی از بیمارستان گریخته است.

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوزف دو زن مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا که در روسیه قرنطینه شده بودند می‌گویند که به دلیل عدم رسیدگی پزشکان، شرایط نامناسب بیمارستان و ترس از آلوده شدن بیشتر از این مرکز درمانی گریخته‌اند.

یکی از این زنان روس برای فرار از قرنطینه از پنجره بیمارستان بیرون پریده و دیگری با غیرفعال کردن قفل الکترونیکی درِ خروجی از بیمارستان گریخته است.

یکی از این زنان در اینستاگرامش نوشته است که چهار روز پس از بازگشت از چین، پسرش با تب و سرفه مواجه می‌شود و آنها به اورژانس مراجعه می‌کنند. پزشکان ابتدا تشخیص می‌دهند که فرزندش به یک نوع ویروس که عامل بروز عفونت تنفسی است، مبتلا شده و سپس مادر و پسر را برای انجام آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به بیمارستان انتقال می‌دهند.

فرزند این زن پس از چند روز درمان شده است اما این زن می‌گوید که پرسنل بیمارستان اهمیتی به مسائل حفاظتی مثل داشتن ماسک و لباس‌های محافظ نمی‌دادند. این زن روز پنجم پس از آن که احساس بد حالی بیشتری می‌کند، تصمیم می گیرد از طریق پنجره بیمارستان فرار کند.

زن دیگری نیز در شهر «سن‌پترزبورگ» پس از بازگشت از چین با گلو درد مواجه می‌شود و به اورژانس مراجعه می‌کند. پزشکان به او می گویند که پس از انجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند بیمارستان را ترک کند اما روز بعد به او می‌گویند با این که نتیجه آزمایش منفی است ولی باید دو هفته دیگر در قرنطینه بیمارستان بماند.

این زن روس پس از ابراز شکایت‌های بسیار از شرایط قرنطینه‌اش در بیمارستان، سرانجام به طور اتفاقی نحوه باز کردن قفل الکترونیکی درِ قرنطینه را یاد می‌گیرد و موفق می‌شود به این روش از بیمارستان فرار کند.

مقامات روسی هنوز به انتشار این خبر واکنش نشان نداده‌اند و صحت و سقم یا جزئیات آن هنوز محرز نشده است.

در روسیه تاکنون تنها ۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است با این حال مقامات روسی اقدامات وسیعی برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام داده‌اند و صدها نفر را پس از بازگشت از چین برای انجام اقدام‌های احتیاطی و پیشگیرانه در بیمارستان‌ها قرنطینه کرده‌اند.

به گزارش آشیتدپرس، بسیاری از کسانی که در بیمارستان‌های روسیه قرنطینه شده‌اند از شرایط وخیم اتاق‌ها، عدم رسیدگی پزشکان و رعایت پروتکل قرنطینه شکایت دارند.

این در حالی است که روز گذشته مقام‌ های چینی از کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خبر داده بودند و به دنبال آن احتمالاتی در خصوص توقف شیوع این ویروس تا اول آوریل مطرح شده بود.

با این حال، روز پنجشنبه 14840 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان هوبی گزارش شده است. گفته می‌ شود شمار مبتلایان به ویروس کرونا در حدود 60 هزار نفر است.

در عین حال، مقامات ارشد سیاسی استان هوبی و مرکز آن شهر ووهان در چین که از آن به عنوان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا نام برده می‌ شود از سمت خود برکنار شدند.

دولت چین به دلیل آنچه سهل انگاری در مدیریت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا خوانده می‌ شود، به شدت از سوی افکار عمومی تحت فشار قرار دارد و به نظر می‌ آید که با افزایش روزانه شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا این فشار به نحو چشمگیری بر نحوه تصمیم‌ گیری‌ های سیاسی و اقتصادی در کشور تاثیر می‌ گذارد. در راستای همین فشارها،‌ جدا از بلندپایه ترین مقام سیاسی استان هوبی، دبیر اول حزب کمونیست در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در چین نیز که اواخر ماه ژانویه به دلیل مدیریت سوء و نیز واکنش بسیار کند به ظهور ویروس کرونا مورد انتقاد و سرزنش قرار گرفته بود نیز از سمت خود برکنار شده است.

ویروس به طور رسمی در حدود 30 کشور جهان دیده شده و برخی از این کشورها از زیرساخت‌ ها و آمادگی‌ های کامل برای مقابله با آن برخوردار نیستند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی ویروس کرونا
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.