نمایندگان پارلمان سوریه امروز پنجشنبه به ریاست «حمود صباغ» با اکثریت قاطع«نسل‌کشی ارامنه» را به رسمیت شناخته و محکوم کردند.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری سانا، پارلمان سوریه «نسل‌کشی ارامنه» در ابتدای قرن بیستم به دست دولت عثمانی را با اجماع به رسمیت شناخت.

نمایندگان پارلمان سوریه امروز  پنجشنبه   به ریاست «حمود صباغ» با اکثریت  قاطع«نسل‌کشی ارامنه» را به رسمیت شناخته و محکوم کردند.

پارلمان سوریه همچنین «هرگونه تلاشی برای انکار این جنایت و تحریف حقیقت تاریخی در خصوص آن را» محکوم و تأکید کرد که «نسل کشی ارامنه» از شنیع‌ترین جرائم ضد بشری بوده است.

نمایندگان سوری در قطعنامه خود از دیگر پارلمان‌های جهان نیز خواستند تا «نسل کشی ارامنه» را به رسمیت بشناسند و آن را محکوم کنند.

«حمود صباغ» رئیس پارلمان نیز در سخنانی به اقدامات ترکیه در شمال سوریه پرداخت و گفت: «ترکیه در اقدامات خصمانه خود به تفکر عثمانی پایبند است. اجداد اردوغان جنایت زشتی را علیه ارمنی‌ها مرتکب شدند و مردم سوریه به خوبی این گونه جنایت‌ها را درک می‌کنند؛ چرا خود که در معرض این نوع تروریسم وحشیانه و جنایتکارانه هستند و اینکه این مردم سوریه بودند که فراریان ارمنی از وحشیگری‌های عثمانی را پناه دادند.»

او گفت که نباید این حادثه فراموش شود و باید با محکومیت این گونه جرایم، مانع اردوغان برای انجام جنایتی مشابه شد.

«نورا آریسیان» عضو شورای دوستی سوریه و ارمنستان نیز از به رسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه» در پارلمان سوریه استقبال کرد و گفت این قطعنامه مانع تکرار جنایات مشابه می‌شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.