تعداد کسانی که در اثر شیوع ویروس مرگبار«کرونا»ی جدید در مرکز چین جان خود را از دست دادند 94 تن دیگر افزایش یافت تا این تعداد تا پایان روز گذشته-سه شنبه- به 1068 مورد فوتی برسد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته ملی بهداشت در استان «هوبئی» چین با صدور بیانیه ای امروز چهارشنبه اعلام کرد که تعداد کسانی که در اثر شیوع ویروس مرگبار«کرونا»ی جدید در مرکز چین جان خود را از دست دادند 94 تن دیگر افزایش یافت تا این تعداد تا پایان روز گذشته-سه شنبه- به 1068 مورد فوتی برسد.

همچنین 1638 مورد جدید ابتلا به این ویروس در هوبئی ثبت شده است و تعداد مبتلایان به این ویروس به 33هزار و 366 تن رسید.

همچنین کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 97 تن دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا  جان خود را از دست داده اند و شمار قربانیان این بیماری نیز به 1114 نفر افزایش یافته است.

بر اساس این بیانیه، تعداد مبتلایان به این ویروس 44 هزار و 653 نفر اعلام شد که وضعیت 8 هزار 204 نفر از این افراد وخیم است. تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیز 21 هزار و 675 نفر اعلام شد.

این در حالی است که تعداد افراد تحت مراقبت به 185 هزار و 37 نفر رسیده است.

 ویروس جدید کرونا  برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این بیماری مرموز مبتلا شده و این بازار بسته شده است. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

در همین حال، یک مشاور پزشکی در دولت چین اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا این ماه به اوج خود می رسد و چه بسا اوایل آوریل آینده به پایان برسد.

«چونگ نانچان» 83  ساله که به دلیل مبارزه با ویروس «سارس» در سال 2003 مشهور شد در گفت و گویی با رویترز نسبت به کند شدن روند شیوع ویروس به زودی و با کاهش تعداد موارد جدید در برخی مناطق خوش بینی خود را ابراز کرد.

چونگ گفت که بر اساس الگوی ریاضی،حوادث اخیر و تحرکات دولت چین اوج شیوع در اواسط یا اواخر ماه فوریه رخ می دهد، پس از آن ثبات اتفاق می افتد و به دنبال آن کاهش پیدا می کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.