یک خودشیفته (ترامپ) در واشنگتن دستاوردهای جهان را مختل، و منطقه را بی ثبات می کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، روزنامه ایندیپندنت گزارش داد رئیس یک شرکت کانادایی که یکی از کارکنانش همسر و فرزند 11 ساله اش را در سانحه هوایی سقوط هواپیمای اوکراینی از دست داده، رهبران دولت آمریکا را که چندی پیش سردار سلیمانی را ترور کرده بودند، مقصر اصلی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران دانست.

«میشائیل مک کین» رئیس شرکت بزرگ کانادایی «ماپل لیف فودز» در اونتاریوی کانادا در حساب توئیتری رسمی شرکتش نوشت: من بسیار خشمگین هستم و گذر زمان، خشم مرا فروکش نمی کند. دولت آمریکا مسئول نهایی مرگ مسافران بی گناه این هواپیماست. رهبران دولت آمریکا خود را به هیچ نهادی پاسخگو نمی دانند و توطئه ای ناشیانه را برای منحرف کردن توجه (افکار عمومی) از مخالفان سیاسی شان طراحی کرده اند. در حقیقت ترامپ برای فرار از استیضاح این کار را کرد.»

وی همچنین ترامپ را عامل بی ثبات سازی خاورمیانه از طریق خروج از برجام دانست و نوشت: یک خودشیفته (ترامپ) در واشنگتن دستاوردهای جهان را مختل می کند. منطقه را بی ثبات می کند.»

وی ادامه داد: «نتیجه این رفتار ناشیانه و غیرمسئولانه مرگ 63 کانادایی و از جمله خانواده یکی از همکاران من است. کانادایی ها جان خود را در سقوط هواپیما از دست داده اند، از جمله خانواده یکی از همکاران من (همسرش + پسر 11 ساله اش را)! ما عزاداریم.»

توئیت های انتقاد آمیز مدیر شرکت ماپل لیف فودز، تاکنون حدود 11 هزار و 500 بار پسندیده و 4100 بار بازنشر شده است.

این شرکت که نام آن در بورس اونتاریو به ثبت رسیده، حدود 12 هزار و 500 کارمند دارد.

روز دوشنبه کانادا مراسم یادبودی را برای 57 شهروند کانادایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار کرد. نخست وزیر کانادا با حضور در این مراسم به خانواده بازماندگان این سانحه تسلیت گفت و وعده اجرای عدالت برای قربانیان را داد.

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا در این مراسم گفت: هیچ کلامی قادر به کاستن از درد و اندوه شما  نیست. ترودو گفت که مردم کانادا در کنار خانواده بازماندگان این حادثه قرار دارند و افزود: من برای  از دست دادن عزیزانتان عمیقا متاسفم، این تراژدی هرگز نمی بایست رخ می داد.

وزیر خارجه کانادا روز یکشنبه گفت: ایران برای 8 تن دیگر از تیم کارشناسان کانادایی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی روادید صادر کرده است.  

«فرانسوا فیلیپ» گفت: به دنبال حادثه مرگبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین تهران برای هشت نفر از تیم کارشناسان کانادایی روادید صادر کرده است و انتظار می رود که اعضای تیم روز دوشنبه وارد تهران شوند.  

وی توییتر نوشت: سه تن از اعضای یک تیم روز شنبه برای ایجاد پایگاه عملیاتی به ایران پرواز کرده بودند و هشت نفر دیگر نیز روز دوشنبه به این تهران سفر می‌ کنند.  

به نوشته فیلیپ؛ ما انتظار داریم تیم کاملا آماده باشد تا کارهای مهم خود را آغاز کنند.  

جاستین ترودو هم روز گذشته گفته بود: ایران مسئولیت سقوط هواپیمای غیرنظامی اوکراینی را پذیرفته و خانواده قربانیان این سانحه انتظار دارند با همکاری ایران، عدالت اجرا و پاسخ سوالات آنها داده شود.  

وی بیان کرد: تمرکز ما روی ارائه حمایت‌ های کنسولی لازم برای خانواده قربانیان است و تا بتوانیم در چارچوب فنی تمام زوایای این حادثه را بررسی کنیم که چگونه اجازه داده شده که چنین حادثه‌ ای اتفاق بیافتد.  

وی تصریح کرد: ایران به مقامات کنسولی کانادا ویزا خواهد داد تا محققان کانادایی عازم تهران شوند و ما در این مسیر نیازمند همکاری بیشتر با ایران هستیم تا بتوانیم پاسخ خانواده‌ های قربانیان را بدهیم و در این راستا ایران اطمینان داده است که ویزای لازم را برای محققین کانادایی صادر خواهد کرد.  

به گفته وی، در حال حاضر تمرکز ما روی خانواده‌های قربانیان این حادثه است و تمام تلاش ما این است با همکاری ایران بتوانیم به نتیجه خوبی برسیم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.