اخبار مرتبط

روند بررسی و بازشماری آرای انتخابات ریاست‌جمهوری 28 سپتامبر در 7 ولایت باقی‌مانده (فاریاب، سرپل، جوزجان، تخار، بغلان، پنجشیر و بدخشان) امروز یکشنبه 15 دسامبر آغاز خواهد شد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد امروز روند بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری در 7 ولایت باقی‌مانده آغاز خواهد شد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: روند بررسی و بازشماری آرای انتخابات ریاست‌جمهوری 28 سپتامبر در 7 ولایت باقی‌مانده (فاریاب، سرپل، جوزجان، تخار، بغلان، پنجشیر و بدخشان) امروز یکشنبه 15 دسامبر آغاز خواهد شد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: از تمام ناظرین و نامزدان و نهادهای ذیربط می خواهیم جهت تکمیل این روند با کمیسیون مستقل انتخابات همکاری کنند.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از هوادارانش خواسته به این کمیسیون اجازه دهند روند بازشماری و بررسی آرا در 7 ولایت مذکور انجام شود.

گفتنی است هواداران برخی احزاب و ستادها از جمله «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله در اعتراض به «قانون‌شکنی کمیسیون انتخابات» در هفت ولایت افغانستان با روند بازشماری آرا مخالفت کرده اند.

قرار بود نتایج اولیه انتخابات در تاریخ 19 اکتبر اعلام شود، اما کمیسیون مذکور این امر را به 14 نوامبر موکول کرد. به دلیل بازشماری آرا و اعتراضات هواداران احزاب هنوز نتایج این انتخابات اعلام نشده است.

چهارمین انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان پس از سرنگونی طالبان در سال 2001، در تاریخ 28 سپتامبر امسال برگزار شد. این انتخابات برای حفظ امنیت مردم در مقابل حملات احتمالی طالبان تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

در این انتخابات 2 میلیون و 695 هزار نفر از مجموع 9.6 میلیون واجد شرایط رای دادن برای برگزیدن یکی از 14 نامزد تصدی پست ریاست‌جمهوری افغانستان شرکت کردند. میزان مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در سال 2014 بیش از 50 درصد بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.