اخبار مرتبط

گروه تروریستی داعش در بهار سال 2013 الرقه را به اشغال خود درآورد و این اتفاق باعث فرار نزدیک به 250 هزار تن از شهر شد.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، نظامیان روسیه برای نخستین بار از زمان ورود به اراضی سوریه وارد شهر«الرقه» شدند که برای چند سال پایتخت گروه تروریستی داعش بود.

نظامیان روسیه پس از آن که برای اولین وارد این شهر ویران شده شدند، 2هزار بسته موارد غذایی میان ساکنان این الرقه توزیع کردند.

همچنین پزشکان روسی کمک های پزشکی و بهداشتی به همه نیازمندان در این شهر ارائه کردند.

«ولادیمیر وارناوسکی» یکی از افسران مرکز آشتی روسیه در سوریه گفت که زیرساخت های الرقه به دلیل بمباران های آمریکا و حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا طی عملیات سیطره بر آن در دو سال پیش به طور کامل ویران شده است.

وارناوسکی افزود که هزاران غیرنظامی در اثر حملات هوایی و توپخانه ای بی هدف آمریکا به این شهر کشته شدند. همچنین هنوز آواربرداری و پاکسازی منطقه از مین ها و بمب ها انجام نشده است و کمبود آب آشامیدنی و دارو و غذا وجود دارد.

گروه تروریستی داعش در بهار سال 2013 الرقه را به اشغال خود درآورد و این اتفاق باعث فرار نزدیک به 250 هزار تن از شهر شد. یک سال بعد این گروه تروریستی اعلام کرد که الرقه پایتخت «دولت خلافت اسلامی» شد و بدین ترتیب شهر عملا تبدیل به مرکز تروریست ها شد.

در اکتبر سال 2017 شهر الرقه طی عملیاتی چند ماهه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا از داعش آزاد شد.

طی حملات هوایی ویرانگر و بی هدف ائتلاف بین المللی و نیروهای آمریکایی و نیز حملات نیروهای کُرد مورد حمایت آمریکا شهر ویران شد و تقریبا به طور کامل تخریب شد. دولت سوریه اقدام آمریکا و ائتلاف بین المللی را کشتار جمعی در شهر الرقه توصیف کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.