هزاران نفر از شهروندان شیلی به دعوت شماری از سندیکاهای عمومی کار بار دیگر به خیابان های شهرسانتیاگو پایتخت این کشور ریختند.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتراض و خشونت و نیز دعوت به اعتصاب چهل روز پس از آغاز اعتراض های خواستار تدابیر اجتماعی فوری،از جمله افزایش حداقل حقوق ها به 625 دلار بار دیگر از سر گرفته شد.

هزاران نفر از شهروندان شیلی به دعوت شماری از سندیکاهای عمومی کار بار دیگر به خیابان های شهرسانتیاگو پایتخت این کشور ریختند و از دولت«سباستیان پینیه را» رئیس جمهور شیلی خواستند که حداقل حقوق ها را افزایش دهد.سندیکاها اصرار دارند که حداقل حقوق ها باید از 400 دلار به 625 دلار افزایش یاید.

«باربارا ویگیرا» رئیس واحد مرکزی سندیکای کارگران که قوی ترین سندیکا در شیلی گفت که درخواست های طولانی مدت مانند قانون اساسی جدید و درخواست هایی مربوط به حق تأمین اجتماعی و آموزش و مسکن وجود دارد ولی درخواست هایی نیز کاملا مشخص وجود دارد مانند افزایش حقوق ماهیانه به 625 دلار وجود دارد.

موج خشم در شیلی از 18 اکتبر در اعتراض به افزایش بهای بلیت مترو آغاز شد ولی گسترش پیدا کرد تا شامل خواسته های گسترده تر شود و تبدیل به خطرناک ترین بحران اجتماعی در این کشور از سه دهه پیش تا کنون شد.

از دو هزار نفری که از ابتدای بحران زخمی شدند بیش از دویست تن از آنها به دلیل استفاده نیروهای امنیتی از گلوله های تفنگ های شکاری از ناحیه چشم به شدت زخمی شدند. پلیس شیلی روز سه شنبه اعلام کرد که استفاده از این نوع تفنگ ها و را به حالت تعلیق در آورده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.