اخبار مرتبط

رئیس جمهور آمریکا امروز یکشنبه اعلام کرد که نشست آینده گروه هفت کشور بزرگ صنعتی جهان در تفرجگاه وی در شهر«میامی» بزرگترین شهر ایالت«فلوریدا» برگزار نمی شود.

 

به گزارش جماران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز یکشنبه اعلام کرد که نشست آینده گروه هفت کشور بزرگ صنعتی جهان در تفرجگاه وی در شهر«میامی» بزرگترین شهر ایالت«فلوریدا» برگزار نمی شود.

وی در توئیتی در حساب شخصی اش در توئیتر نوشت: به دلیل دشمنی غیرعاقلانه و دیوانه وار دموکرات ها و رسانه ها دیگر برای ما مهم نیست که باشگاه گلف ترامپ ناشیونال دورال در میامی به عنوان مکانی برای میزبانی نشست گروه 7 در سال 2020 باشد.

وی افزود: بلافاصله مکان دیگری از جمله امکان برگزاری این نشست در کمپ دیوید را پیدا می کنیم.

 تصمیم  کاخ سفید برای میزبانی از اجلاس سال آینده سران هفت کشور صنعتی در املاک شخصی «دونالد ترامپ» سبب انتقادات گسترده و تند از ترامپ شده است.

«میک مولوینی» مدیر کارکنان کاخ سفید، روز پنجشنبه ۱۷ اکتبر در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد اجلاس سال آینده سران ۷ کشور صنعتی در زمین گلف متعلق به دونالد ترامپ در «دورل» در جنوب «فلوریدا» برگزار خواهد شد.

در پی اعلام این تصمیم، منتقدان آقای ترامپ وی را به استفاده شخصی از مناصب سیاسی متهم کرده و گفتهاند وی با داخل کردن مسائل تجاری شخصی در امور سیاسی اصل عدم تعارض منافع را زیر پا میگذارد.

قانون اساسی آمریکا مقامات رسمی این کشور را از دریافت هرگونه مبلغ، حقوق یا پاداشی از دولت‌های خارجی و همچنین دولت‌های ایالتی داخلی منع کرده است.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در توییتی نوشت: «قانون اساسی شفاف است: رئیس جمهور نمی‌تواند هدیه یا وجهی از دولت‌های خارجی دریافت کند. هیچکس فرای قانون نیست.»

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اقدام آقای ترامپ را در تضاد با قانون اساسی خوانده است

دموکرات‌ها در کنگره‌ گفته‌اند درباره طرح میزبانی از سران هفت کشور صنعتی در املاک شخصی آقای ترامپ تحقیق خواهند کرد. «جرولد ندلر» دبیر کمیته قضایی مجلس نمایندگان، در بیانیه‌ای تصمیم تازه کاخ سفید را در میان «بی شرمانه‌ترین نمونه‌ها از فساد رئیس جمهور» دانست که تاکنون وجود داشته است و وعده داد کمیته در این باره به تحقیقات خود ادامه خواهد داد.

سناتور «میت رامنی» از حزب جمهوری‌خواه نیز این تصمیم را «انتخابی بسیار نامعمول» خوانده است.

مدیر کارکنان کاخ سفید گفته است رئیس جمهور از این میزبانی سودی کسب نخواهد کرد چرا که مبلغ دریافتی برابر با هزینه‌ها خواهد بود. او همچنین اظهار داشت قیمت اجاره این زمین «میلیون‌ها دلار» ارزان‌تر از دیگر جاها بوده است و باعث حدود ۵۰ درصد صرفه‌جویی شده است.

دونالد ترامپ پیشتر گفته بود در کارهای روزانه شرکت شخصی‌اش دخالتی ندارد و آن را به پسرهایش سپرده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.