مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا اعلام کرده قصد دارد با نوشتن کتابی جدید، درباره دوران خدمت خود در دولت ترامپ افشا گری کند. این کتاب به احتمال زیاد ترامپ را خشمگین خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، واشنگتن اگزماینر گزارش داد: در پی خروج پر سر و صدا و خشمگینانه «جان بولتون» از کاخ سفید، وی اعلام کرده است در زمان مناسب اظهارات خود را با انتشار کتابی بیان خواهد کرد.

بنا بر اعلام دو منبع آگاه، بولتون تمایل خود را برای نوشتن کتابی درباره دوران خدمت خود در دولت ترامپ اعلام کرده و اخیرا با عوامل شرکت های انتشاراتی که تمایل به انتشار این کتاب دارند تماس برقرار کرده است.

یکی از این منابع گفت: «او حرف های زیادی برای گفتن دارد.»

بولتون در واکنش به پرسش دیلی بیست در خصوص گفت و گو با عوامل انتشار کتاب و طرح وی مبنی بر نشر چنین کتابی از اظهار نظر خودداری کرد. اما اگر وی این تصمیم خود را عملی کند، به جدیدترین مقام دولت ترامپ تبدیل خواهد شد که خروج پر سر و صدای خود از دولت را به یک کتاب پرفروش تبدیل خواهد کرد.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ مواردی وجود داشته است که مقامات وابسته به دولت در گذشته کتاب هایی افشاگرانه یا مجموعه خاطرات خود را منتشر کرده اند که باعث خشم رئیس جمهور و مقامات بلندپایه دولت شده است.

سال گذشته «اوماروزا مانیگالت نیومن» که از دوستان پیشین ترامپ و در دولت او دارای سمتی عالی بود، در کتاب خود با عنوان «مبتلا به اختلال مشاعر» نوشت به صورت مخفیانه اقدام به ضبط صدای ترامپ کرده است.

او در بخشی از این کتاب نوشت: ترامپ فردی نژاد پرست و به لحاظ روانی ناپایدار است.

اوایل امسال نیز «کلیف سیمز» مشاور پیشین ترامپ، کتابی را درباره زندگی ترامپ و آشوب هایی که در اطراف وی وجود دارد منتشر کرد.

این کتاب خشم ترامپ را برانگیخت.

هنوز مشخص نیست کتابی که به قلم بولتون نوشته می شود چگونه خواهد بود، اما وی زمانی دولت ترامپ را ترک کرد که اوضاع بسیار پرتنش بود.

اگر تاریخ تکرار شود، انتشار کتابی جدید درباره ترامپ قطعا باعث خشم وی خواهد شد.

بولتون سال 2007 کتابی افشاگرانه را درباره دوران خدمت خود در دولت بوش نوشت و در آن رئیس جمهور را به عنوان «فردی قلدر و سلطه جو» معرفی کرد.

سطح اعتماد بین ترامپ و مشاور امنیت ملی او به سرعت افول کرده بود و درخواست ترامپ از سایر مشاورانش برای این که مراقب باشند بولتون اطلاعات را به رسانه ها درز ندهد، شاهدی بر این ادعاست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.