سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای حزب دموکرات‌ آمریکا اختلافات عمیق داخلی آنها را آشکار کرد. در این مناظره تلویزیونی دموکرات‌ ها فقط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مرکز توجه قرار گرفته بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، خبرگزاری آلمان گزارش داد سومین مناظره تلویزیونی دموکرات‌ ها بر دوره بعد از ترامپ متمرکز بود.

این مناظره در هیوستون تگزاس و از شبکه «ای بی سی» به طور زنده پخش شد.

10 کاندیدای دموکرات در مناظره تلویزیونی در هیوستون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت و بر سر دوره بعد از ترامپ بحث کردند. البته موضوعاتی چون کنترل سلاح و بیمه درمانی اختلاف عمیق درونی دموکرات‌ ها را آشکار کرد.

سه زن و هفت مرد که برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در حال رقابت بودند، گفتند که آنها ترامپ را رقیب خود می‌ دانند.

«جولیان کاسترو» وزیر پیشین مسکن در دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» گفت که رئیس جمهور و مجلس سنا به دست دموکرات‌ ها خواهد افتاد و باید به دوره بعد از ترامپ فکر کرد.

«بتو اورور» کاندیدای دیگر حزب دموکرات مقررات کنترل سلاح را مطرح کرد و گفت باید با وضع قوانین سختگیرانه‌، فروش و صدور مجوز برای سلاح‌ های تهاجمی را کنترل کرد.

کاندیداهای دموکرات بر سر اینکه صاحبان سلاح‌ را برای تحویل سلاح‌ های تهاجمی خود مجبور کنند و اینکه آیا هر نوع سلاحی باید آزاد و دولت تا چه حد در کنترل سلاح دخیل باشد، اختلاف‌ نظر شدیدی داشتند.

بیمه درمانی

موضوع بیمه درمانی هم در مناظره تلویزیونی دموکرات‌ ها یکی از مهم ترین موضوعات بود.

«الیزابت وارن» و «برنی سندرز» از جناح چپ حزب دموکرات گفتند که یک بیمه درمانی کاملا دولتی را می‌ خواهند. اما این نظر با مخالفت «جو بایدن» معاون سابق رئیس جمهور آمریکا روبرو شد. او گفت که سیستم دولتی بیمه درمانی پرهزینه و گران است و بیمه درمانی باید خصوصی بماند و فقط بر بهبود برنامه بیمه درمانی باراک اوباما تمرکز کرد.

بازگشت به توافقنامه اقلیمی

همه کاندیداهای دموکرات بر سر تلاش بیشتر برای حفظ محیط زیست و بازگشت به توافقنامه اقلیمی پاریس توافق داشتند.

الیزابت وارن گفت: «تا زمانیکه در واشنگتن پول مهم‌ تر از آینده ماست، نمی‌ توانیم چیزی را که می‌ خواهیم تغییر بدهیم.» 

باوجود اختلافات عمیقی که میان کاندیداها بر سر موضوعات مختلفی وجود داشت اغلب آنها در مورد خروج سربازان آمریکایی از افغانستان نظر واحدی داشتند و بر خروج این نیروها و پایان جنگ در اسرع وقت تاکید کردند.

کاندیداهای دموکرات نوید سیاستی را دادند که دیگر آمریکا را به جنگی سوق ندهد و با همپیمانان خود هماهنگی بیشتری داشته باشد.

کاندیدای نهایی حزب دموکرات پس از انتخابات مقدماتی، در نوامبر سال 2020 در انتخابات ریاست جمهوری با دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی و کاندیدای حزب جمهوری خواه رقابت خواهد کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.