قرار است ۱۰ خط متروی پاریس به کلی تعطیل شود و خطوط دیگر به صورت جزئی فعالیت خواهند کرد؛ از قطارهای که مرکز پایتخت به مناطق حومه را به هم متصل می کنند و نیز تراموهای درون شهری در این روز خبری نخواهد بود و تنها یک سوم اتوبوس های شهری در خطوط تعیین شده فعال هستند.

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، شبکه حمل و نقل شهری پاریس امروز جمعه در پی بزرگترین اعتصاب کارکنان در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی دستخوش اختلال های شدید خواهد بود به نحوی که ساکنان پایتخت فرانسه برای تردد با وسائل نقلیه عمومی با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

بر این اساس گفته می شود که ۱۰ خط متروی پاریس به کلی تعطیل خواهد بود و خطوط دیگر به صورت جزئی فعالیت خواهند کرد؛ از قطارهای که مرکز پایتخت به مناطق حومه را به هم متصل می کنند و نیز تراموهای درون شهری در این روز خبری نخواهد بود و تنها یک سوم اتوبوس های شهری در خطوط تعیین شده فعال هستند.

چندین اتحادیه و سندیکای کارگری در شبکه حمل و نقل پاریس پیش از این با اعلام اعتصاب عمومی برای برگزاری تظاهرات گسترده بر ضد اصلاحات پیشنهادی برای حقوق بازنشستگی فراخوان داده بودند.

از اعتصاب سراسری کارکنان این شبکه حمل و نقل که تحت نظارت دولت اداره می شود به عنوان بزرگترین حرکت اعتراضی در این مجموعه پس از اکتبر ۲۰۰۷ نام برده می شود.

شبکه حمل و نقل شهری پاریس با توجه به مختل شدن روند عادی تردد در پایتخت تسهیلاتی در اختیار شهروندان گذاشته تا بتوانند به نوعی از تبعات این حرکت اعتراضی بر برنامه روزانه خود بکاهند. رایگان کردن استفاده از شبکه دوچرخه های شهری و موتورهای برقی اشتراکی به مدت ۳۰ دقیقه از جمله این راه کارها اعلام شده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی فرانسه پاریس
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.