این استیضاح می تواند بر تلاش های ترامپ با هدف پیروزی دوباره در انتخابات و نیز احتمال دستیابی وی به پیروزی هایی دیگر در حوزه قانونگذاری در نخستین دوره ریاست جمهوری اش تاثیر بگذارد.

به گزارش سرویس بین الملل جماران؛ دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا طی هفته کنونی و پس از بازگشت از تعطیلات شش هفته ای خود قصد دارند موضوع استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را به مسائلی مانند فساد اخلاقی وی گسترش دهند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: قانونگذاران و دستیاران دموکرات، طرحی چهار ماهه را برای برگزاری جلسات استماع و مطرح کردن استدلال ها در دادگاه اعلام کرده اند. آنها امیدوارند ترامپ را به شکلی باورپذیر، فردی معرفی کنند که فساد اخلاقی دارد و از قدرت سوء استفاده می کند.

دموکرات ها به غیر از بررسی تلاش های رئیس جمهور با هدف جلوگیری از تحقیقات مامور ویژه، همچنین قصد دارند درباره دو مورد دیگر تحقیق کنند. این موارد عبارتند از نقش ترامپ در پرداخت حق السکوت به دو زنی که با آنها رابطه نامشروع داشته است و نیز گزارش ها مبنی بر پیشنهاد مصونیت به مقاماتی که تمایل داشتند برای اجرای سیاست های مهاجرتی ترامپ، قوانین را نقض کنند.

جِیمی راسکین از نمایندگان دموکرات ایالت مریلند گفت: "تمرکز تاکنون بر گزارش مولر بوده است. ما نیاز داریم فعالیت نظارتی را گسترش دهیم تا بتوانیم به تصویر کاملی از بی قانونی در دولت آمریکا دست پیدا کنیم. اجرای این نظارت در فصل پاییز، ضروری است."

مهم ترین پرسش پاسخ داده نشده در مورد ریاست جمهوری ترامپ این است که آیا دستور کار دموکرات ها به رای گیری در مجلس نمایندگان برای استیضاح رئیس جمهور، موفق خواهد شد. این استیضاح می تواند بر تلاش های ترامپ با هدف پیروزی دوباره در انتخابات و نیز احتمال دستیابی وی به پیروزی هایی دیگر در حوزه قانونگذاری در نخستین دوره ریاست جمهوری اش تاثیر بگذارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.