سنای فرانسه قصد دارد قانون مالیات دیجیتال را به تصویب برساند؛ موضوعی که آمریکا از آن عصبانی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، گاردین گزارش داد سنای فرانسه قصد دارد قانون مالیات دیجیتال را به تصویب برساند؛ موضوعی که آمریکا از آن عصبانی است. دونالد ترامپ دستور داده در مورد این مسئله که آیا مالیات، کنسرن‌های آمریکایی را ناعادلانه هدف قرار داده، تحقیق شود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دستور تحقیق در مورد تعیین مالیات دیجیتال برای کنسرن‌ های بزرگ را که فرانسه قصد اجرای آن را دارد، صادر کرده است. «رابرت لایتهایزر» نماینده تجاری آمریکا در این باره گفته که آمریکا بسیار نگران است که هدف این قانون به گونه‌ ای ناعادلانه کنسرن‌ های آمریکایی باشد.

بسته به نتیجه، این تحقیق آمریکا می‌ تواند به تعیین تعرفه‌های گمرکی یا دیگر محدودیت‌ های تجاری علیه فرانسه منجر شود.

مجمع ملی فرانسه هفته گذشته در آخرین گردهمایی به مالیات دیجیتال رای داد که بر طبق آن، برای درآمد حاصل از فعالیت کنسرن‌های بزرگ اینترنتی در فرانسه  3 درصد مالیات تعیین می‌ شود. امروز این قانون برای تصویب نهایی به سنا می‌ رود.

این مالیات کنسرن‌ های بزرگ اینترنتی را که در سطح بین‌ المللی مشغول به فعالیت هستند و در اروپا معمولا مالیات ناچیزی پرداخت می‌ کنند، هدف قرار داده است. شرکت‌ هایی چون گوگل، آمازون و فیس بوک از جمله کنسرن‌ هایی هستند که این قانون شامل حالشان می‌  شود.

«برونو لومر» وزیر دارایی و اقتصاد فرانسه از تصویب این قانون به عنوان «عدالت مالیاتی" نام برده است.

تعیین مالیات دیجیتال در سطح اتحادیه اروپا تلاشی بود که در ماه مارس سال جاری با مقاومت چندین کشور عضو اتحادیه شکست خورد. فرانسه و آلمان اما توافق کرده‌ اند که در صورتی که تا پایان سال 2020 تصمیمی در سطح جهانی در مورد موضوع مالیات دیجیتال گرفته نشد، این پروژه را دوباره کلید بزنند. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.