اخبار مرتبط

این اتفاق یک هفته پس از آن رخ می دهد که دادگاه عالی این کشور مصونیت شماری از نمایندگان را در اوج بحران سیاسی این کشور لغو کرد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی ونزوئلا از ورود شماری از نمایندگان مخالف به ساختمان پارلمان برای حضور در جلسه روز سه شنبه جلوگیری کردند.این اتفاق یک هفته پس از آن رخ می دهد که دادگاه عالی این کشور مصونیت شماری از نمایندگان را در اوج بحران سیاسی این کشور لغو کرد.

برخی نمایندگان پارلمان نیز گفتند نیروهای دستگاه اطلاعات این کشور که صورت های خود را پوشانده و تفنگ به دست دارند و نیروهای پلیس ملی و نیز نیروهایی از ارتش ورودی پارلمان را بسته و درباره احتمال وجود بمب داخل ساختمان پارلمان تحقیقات انجام می دهند.

وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا بلافاصله به درخواست برای واکنش به این حادثه پاسخ نداده و اظهار نظری نکرد.

این در حالی است که دولت ونزوئلا  هفته گذشته «ادگار زامبرانو» معاون رهبر مخالفان این کشور را به اتهام مشارکت در کودتا بازداشت کردند.

دولت ونزوئلا اعلام کرد که ادگار زامبرانو یکی از رهبران مخالفان در این کشور و نایب رئیس مجلس ملی و معاون «خوان گوایدو» که در کودتای نافرجام اخیر شرکت کرده بود، بازداشت شده است.

وی اولین بازداشتی از کسانی است که روز 30 آوریل گذشته اقدام به کودتا کردند. در این کودتا «خوآن گوایدو» که خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده به همراه گروهی از نظامیان در کاراکاس از تلاش برای به دست گرفتن قدرت خبر داده بود.

دادگاه عالی قضایی ونزوئلا  زامبرانو و 9 نفر دیگر از نمایندگان مجلس منحل شده ملی این کشور را به مشارکت در «شورش، توطئه چینی و خیانت به کشور» متهم کرد.

«دیوسدادو کابلو» رئیس مجلس موسسان ونزوئلا نیز در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که زامبرانو یکی از مشارکت کنندگان در کودتای 30 آوریل بازداشت شده است.

کابلو با اشاره به اینکه زامبرانو جزو ده نفر از نمایندگان مخالف که دادگاه عالی قضایی خواهان لغو مصونیت قضایی آنان شده، نیست، گفت: همه اینها در کودتا مشاهده شده‌اند. برای محاکمه این افراد حتی نیازی به لغو مضونیت آنها نیست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.