وزیر دفاع اسپانیا تأکید کرد که خارج کردن ناوچه اسپانیایی از ناوگروه آمریکایی با دیکته های دارای انگیره های سیاسی نبوده است.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، اسپانیا دلیل خروج کشتی جنگی خود از ناوگروه آمریکایی که به خاورمیانه اعزام شده را اعلام کرد.

اسپانیا تأکید کرد که دلیل خارج کردن این ناوچه از ناوگروه «آبراهام لینکلن» تغییر ماموریت اصلی این ناوگروه توسط واشنگتن است.

«مارگریتا روبلس» تأکید کرد که اسپانیا به تصمیم آمریکا احترام می گذارد و زمانی که ناوهواپیمابر آمریکایی به برنامه ای که با نیروی دریایی اسپانیا داشت برگردد اوضاع طبیعی از سر گرفته می شود.

وزیر دفاع اسپانیا تأکید کرد که خارج کردن ناوچه اسپانیایی از ناوگروه آمریکایی با دیکته های دارای انگیره های سیاسی نبوده است.

وزیر خارجه اسپانیا نیز تأکید کرد که اسپانیا با ایالات متحده آمریکا همه پیامدهای اقدامش بر روابط با واشنگتن را بررسی کرده است.

اسپانیا کشتی جنگی «مندز نونز»خود را از ناوگروه دریایی آمریکایی به فرماندهی ناو هواپیمابر«یو اس اس آبراهام لینکلن» که به منظور عرض اندام به خاورمیانه اعزام شده است، خارج کرد.

خبرگزاری «ای اف ای» گزارش داد که «مارگریتا روبلس» وزیر دفاع اسپانیا دستور خارج کردن ناوچه مندز نونز از ناو گروه آمریکایی که در راه خاورمیانه بود صادر کرده است.

برخی منابع در مادرید گفتند که این ناوچه اسپانیایی پس از پایان ماموریت ناو گروه آمریکایی در خاورمیانه بار دیگر به این ناوگروه ملحق می شود.

برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن از تنکه «باب المندب» که دریای سرخ را به اقیانوس هند مرتبط می کند عبور کرده است و در راه خلیج فارس است اما به گفته رسانه های اسپانیایی این ناوگروه آمریکایی بدون کشتی جنگی اسپانیایی به خلیج فارس می رسد.

ایالات متحده آمریکا ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به همراه گروه دریایی جنگی با ادعا و به بهانه «اشاره های واضح» از تهدیدهای صادر شده از ایران به خلیج فارس فرستاده است. 

این در حالی است که اسپانیا پیش از این نیز با  اقدامات دیگر آمریکا مخالفت کرده بود از جمله آن که تحریم های کوبا توسط آمریکا به شدت مخالفت کرده و اعلام کرده بود که در کوبا سرمایه گذاری های  خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.